Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16751, Banka odmítla nemovitost s právními vadami

Banka odmítla nemovitost s právními vadami, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, přítel prodává dům přes realitní kancelář. Během této doby zjistil, že není u domu v katastrální mapě zakreslena veranda a ještě část pozemku musí odkoupit od obce, aby bylo v pořádku. Toto již dva měsíce řeší, má již plány od geodeta, nyní cca 3 měsíce bude trvat schvalování odkupu na obecním úřadě. Nyní má zájemce o koupi domu, ale prý nelze čerpat hypotéka dříve než bude vše oficiálně dořešeno, což je pro nás velký problém, jelikož finance potřebujeme na koupi jiného, společného domu co nejdříve. Lze u některé banky čerpat hypotéku s podmínkou, že třeba do 6 měsíců bude vše dořešeno a správně zavkladováno i zakresleno na Katastrálním úřadě? Případně prosím o radu, které banky hypotéku takto řeší. Nebo zda opravdu budeme muset čekat a zatím hledat na tu dobu nějaký podnájem. Děkuji

Dobrý den,

bance za hypotéku nemůžete ručit pozemkem, který jste si sice oplotili, ale není ve vašem vlastnictví. Obec nemá povinnost vám tuto část pozemku prodat. Stejně tak nelze ručit stavbou, která není zapsána v katastru. Dokud nebudou tyto právní vady dořešeny, banka do zástavy nemovitost nepřijme a úvěr neposkytne. Kupující by tak hypoteční úvěr získal jen v případě ručení jinou nemovitostí.