Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #14042, Chybné číslo účtu

Chybné číslo účtu, Platba

VM

Dobrý den, poslala jsem nedopatřením platbu na dvojmístné číslo účtu. Platba normálně proběhla a na pobočce mi napsali žádost o vrácení platby. Překvapilo mne, že existují dvoumístná čísla účtů. Zajímalo by mne, jakým klientům je banky poskytují. Děkuji za odpověď i za to, že takto radíte.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

nemůžeme bohužel vědět, komu která banka přiděluje jaké číslo účtu. Každé číslo účtu má:

 • předčíslí: 0-6 číslic
 • číslo: 2-10 číslic
 • kód banky: právě 4 číslice

 • Petr JermářBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

  Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

  20.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

  Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

  Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

  15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

  Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

  Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

  13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

  Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  P

  #15366, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.9.2021

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Plánuji oddlužení. Výše dluhů je cca 1 500 000 Kč, příjem 23 000 Kč čistého, 2 děti a manžel. Nemovitost nemám, auto mám, ale potřebuji ho do práce. Vím, že musím splatit 30% závazků, ale dosáhnu i tak na oddlužení nebo na schválení? Děkuji za Vaši odpověď.

  Dobrý den, podmínka splatit během insolvence min. 30% přihlášených pohledávek byla zrušena již před 2 lety. Nově stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč) a "projevit snahu". Nemáte-li zúžené SJM, pak za dluhy ručíte s manželem společně a nerozlučně a doporučuji vám požádat o společné oddlužení manželů.

  M

  #15365, Daň z příjmu a změna zaměstnavatele, Daně, 19.9.2021

  Dobrý den, když jsem minulý měsíc podala daňové přiznání a uvažuji o změně zaměstnání, kdy mohu podepsat prohlášení u nového zaměstnavatele? Pokud tedy dám výpověď a poběží dvouměsíční výpovědní lhůta, jaké dokumenty potřebuju od účetní pokud jde o daně? Děkuji.

  Dobrý den, prohlášení poplatníka můžete podepsat u nového zaměstnavatele tak, aby nedošlo v jednom měsíci k uplatnění daňových slev naráz u obou zaměstnavatelů. Daňové přiznání Vám vyhotoví nový zaměstnavatel (od starého zaměstnavatele si vyžádáte POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech, které nový zaměstnavatel zakomponuje do vašeho daňového přiznání).

  M

  #15364, Platba, Platba, 19.9.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou převést peníze z MiFinity na běžný účet. A pokud ano tak jak? děkuji za odpověď, hezky den.

  Dobrý den, převod z této digitální peněženky na účet je možný. Pro bližší informace doporučuji kontaktovat technickou podporu MiFinity. 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR