Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #13029, ČS úvěrní družstvo vstoupilo do likvidace

ČS úvěrní družstvo vstoupilo do likvidace, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
17.2.2021 Spoření

Dobrý den, můj dotaz navazuje na dotaz jiné osoby z roku 2019. Stejně jako daná osoba jsem založil účet u ČS úvěrního družstva a v roce 2019 zažádal o ukončení členství a vyplacení vkladu, který na počátku činil 20 tis Kč. Peníze jsem k 17.2.2021 stále nedostal, protože údajně ještě není auditovaná účetní uzávěrka k tomuto roku. Podle zápisu z posledního hlasování ze dne 11.2.2021 tato družstevní záložna ukončuje svou činnost s likvidací - žádost o předběžný souhlas ČNB. Jak mám postupovat pro získání členského vkladu, nebo jeho výše k roku 2019, zpět? Předem moc děkuji.

Dobrý den,

za svých 20 000 Kč jste si koupil členský podíl v družstvu. Při vystoupení z družstva žádáte o proplacení členského vkladu, jehož aktuální hodnota nemusí být přesně vložených 20 000 Kč (může to být více i méně - dle toho, jak se družstvu dařilo). Výplata členského vkladu může trvat i více než 1,5 roku (je třeba vyčkat na auditovanou účetní závěrku). Protože ČSUD vstupuje do likvidace, pravděpodobně obdržíte až likvidační podíl.