ČSOB Phishing, Podvod

30.3.2021 Podvod

Dobrý den, přeposílám mail, který mi byl 26. 3. odeslán na můj mail:

Váš ČSOB účet byl z bezpečnostních důvodů dočasně zablokován. Náš bezpečnostní systém detekoval podezřelé pokusy o přihlášení z neznámého zařízení. Vaše konto bylo dočasně znepřístupněno. Pro odblokování Vašeho účtu navštivte jakoukoli pobočku ČSOB, nebo pokračujte na ověřovací proces online, kliknutím na tlačítko níže.

Nemám povědomí, že bych u ČSOB měla produkt. Je tedy možné, že se jedná o mail podvodný?

Dobrý den,

jedná se o podvod, tzv. phishing, kdy se podvodník z klientů ČSOB snaží získat jejich přihlašovací údaje do internetbankingu. Podvodníci tyto emaily rozesílají plošně všem (i neklientům ČSOB - neví, kdo klientem banky skutečně je). Podobných snahám o podvod čelí klienti všech větších bank (RB, Česká spořitelna, atd.). Banky přitom nikdy s klienty takto nekomunikují. Je třeba tyto podvodné emaily ignorovat a neprodleně označovat za spam.