Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16779, Dal jsem bance falešné potvrzení o příjmu

Dal jsem bance falešné potvrzení o příjmu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci se zeptat na to, zda může vzniknout nějaký postih při čerpání hypotéky, na kterou mi bratr poskytl potvrzení o příjmech jako z druhého zaměstnání (sic odvedl veškeré odvody), byť jsem tam nepracoval a po schválení hypotéky jsme ukončili tento pracovní poměr, aby odvody nemusel dále odvádět a já mu je následně platit. Z důvodu nízkého příjmu bych totiž na požadovanou částku nedosáhl, platím výživné, nájemné. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tímto jste se velmi pravděpodobně dopustil úvěrového podvodu, za což hrozí i trest odnětí svobody. Banka má v takových případech samozřejmě právo odstoupit od smlouvy a peníze Vám neposkytnout (případně po načerpání hypotéky úvěr kdykoliv zesplatnit a požadovat navrácení peněz ihned). Tohle opravdu není legrace získat hypoteční úvěr na základě fingovaného zaměstnání a falešného příjmu. Pokud jste úvěr doposud nenačerpal, doporučuji banku o všem informovat a snažit se problém proaktivně řešit.