Dar pro novorozence, Osobní a rodinné finance

Rada bych novorozenci neteře darovala minci. Jaké mám možnosti? Děkuji

Dobrý den,

mince a jiné drobné předměty jsou pro novorozence nevhodné z důvodu rizika spolknutí :) A teď už bez legrace. Nejprve si stanovte, jak hodnotný dar chcete novorozenci darovat a následně se poraďte s rodiči, co by bylo nejvíce potřeba. Jako rodič Vám mohu říci, že jednorázové náklady spojené s příchodem prvního dítěte jsou značné (kočárek, autosedačka, postýlka, lůžkoviny, plenky, oblečení, hračky, atd.) a nejvíce iritující je, když někdo z příbuzenstva své těžce vydělané peníze promění ve zcela nevhodný dar který nejenže nepomůže, ale ještě překáží (byt není nafukovací).

Mince bude spíše překážet a bude hrozit riziko ztráty či zcizení (nebude-li se jednat o hodnotnou minci v řádu statisíců korun, bankovní úschova/schránka se spíše nevyplatí). Chcete-li darovat pár tisíc korun, přispějte rodičům na kvalitní botičky nebo dětské kroužky (oboje je méně populární než plyšáci, ale více potřebné a neteř Vám za to jednou poděkuje - zdraví a vzdělání jsou nejlepší možné investice). Chcete-li darovat více (desítky tisíc korun), spořte je pod svým jménem a předejte peníze dítěti po dosažení plnoletosti nebo dostudování. Nebo se domluvte s rodiči třeba na stavebním spoření (něco vložíte Vy, něco oni), za 6 let budou peníze opět k dispozici (zhodnocené průměrně o 3,5% ročně) a znovu se rozhodnete, jak dále.