DPČ, DPP a OBZP, Daně

6.2.2023 Daně

Dobrý den, obracím se na vás prosím s dotazem, zda je výhodnější mít DPP a platit si sám zdravotní pojištění, jakože OBZP nebo mít smlouvu na DPČ, i když se to bude danit. Ptám se hlavně po té ohledně vrácení daní, když jakoby vyživují manželku (na rodičovském příspěvku) a 2 děti, 1 měsíc a 3 roky. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

výše odvodů (zdravotní, sociální) nemá vliv na výši daní a možnosti uplatňování daňových slev. S takto nízkými příjmy (DPP do 10 000 Kč/měsíc) reálně nevyčerpáte ani slevu na poplatníka a nebude tak pravděpodobně prostor pro uplatnění slevy na manželku.