Jak zařadit příjmy z DPP do DPFO a zda je potřeba přikládat potvrzení o zdanitelných příjmech?

8.2.2023 Daně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně podnikání OSVČ (student) a DPP pod limit 10 000 Kč/měsíc. Minulý rok jsem podnikal převážně přes OSVČ, ale bylo mi vyplaceno pár výplat přes DPP - vždy to bylo pod 10 000 Kč, tudíž byly již zdaněny. Pokud to chápu dobře, tak v tomto případě je do DPFO už uvádět nemusím, nicméně zaměstnavatel mi nabízí potvrzení o zdanitelných příjmech. Potřebuji toto potvrzení a měl bych ho přikládat již k mému vyplněného DPFO? A pokud ano, tak bych měl v DPFO započítat i výdělky z DPP? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

DPP do 10 000 Kč/měsíc se v DPFO uvádět může ale nemusí. Přijde na to, zdali se Vám to vyplatí. Jaké jste měl celkové příjmy z DPP, kolik Vám bylo sraženo na daních, jaký jste měl zisk z podnikání, jaké daňové slevy uplatňujete? Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání