Jak uplatnit odpočet za úroky z hypotéky a jak dokládat trvalý pobyt na adrese zatížené hypotékou?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, v rámci daňového přiznání bych chtěl uplatnit odpočet za úroky z hypotéky. Potvrzení od banky mám za celý rok a hypotéka začala v polovině ledna 2020. Trvalé bydliště má manželka na adrese, kde je hypotéka až od poloviny března 2020 (neuplatňuje ji ve svém přiznání), já mám trvalé bydliště nahlášené na jiné adrese. Chci se zeptat, zda mohu uplatnit odpočet, v jaké výši, případně jak dokládat trvalý pobyt na adrese zatížené hypotékou? Děkuji

Dobrý den,

rozhodujícím faktorem pro nárok na odpočet úroků z hypotéky je reálné bydliště (nikoliv trvalé bydliště zapsané v OP). Pokud Vám nemovitost sloužila k bydlení po celý rok, můžete svůj daňový základ ponížit o 100% zaplacených úroků (nehledě na datum změny trvalého bydliště).