Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11382, Hypotéka a pojištění nemovitosti

Hypotéka a pojištění nemovitosti, Hypoteční poradna

OG

Dobrý den, je banka poskytující hypotéku oprávněna smluvně určit, u jaké pojišťovny bude zastavovaná nemovitost pojištěna? Konkrétně, RB spolupracuje s pojišťovnou Uniqa. Já bych však preferoval pojištění jinde. Děkuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

většina bank nechává volbu pojištění nemovitosti na klientovi. Pokud se Vám nelíbí přístup RB, požádejte o hypotéku u jiné banky či ještě lépe vše předem konzultujte s hypotečním poradcem, který Vám dokáže nabídnout produkt na míru tak, aby přesně vyhovoval Vašim požadavkům (např. včetně pojištění nemovitosti u Vámi vybrané pojišťovny).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

E

#11607, Půjčka, insolvence a stržení peněz, Půjčka, 30.10.2020

Dobrý den, pobírám invalidní důchod 3. stupně. Exekuce nemám a zažádala jsem si o insolvenci. Má insolvenční poradkyně podala návrh 20.10. a já 21.10. pobírala důchod na účet, kde mám dvě půjčky. Celý důchod mi zablokovali i účet a já se tak ocitla bez financí. Měnila jsem si banku na vyplacení důchodu, ale ČSSZ to nějakou dobu trvá. Má insolvenční poradkyně mi poradila, ať zažádám aspoň o vyplacení 2x nezabavitelné částky. To mi banka vyplatila, ale 5 tisíc z důchodu mi proste chybí. Chci se zeptat, jak pokračovat dále. Tento měsíc (listopad) nejspíš ČSSZ ještě bankovní účet nezmění a já se tak ocitnu ve stejné situaci bez peněz. Mají na to vůbec právo, zablokovat mi účet, když nejsem v exekuci? Nebo když jdu do insolvence? Nevím si rady. Předem moc děkuji

Dobrý den, v obchodních podmínkách vaší banky je pravděpodobně zmíněno, že banka může zůstatek na vašem běžném účtu započít oproti dluhu, který u ni máte (nesplacené půjčky). Vstupem do insolvence jste porušila smluvní podmínky půjčky a banka tak pravděpodobně použila zůstatek na vašem účtu k umoření dluhů (které u banky máte).  Vykonavatelnost exekucí je v insolvenci pozastavena, tedy exekutor Vám peníze strhnout nemůže (může Vám ale blokovat účet). Z důvodu neexistence chráněného účtu pro dlužníky tak může být nejjistější si důchod nechat vyplácet hotově. 

A

#11606, Insolvence, mateřská a neplacení pojištění, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, budu v 5. mesici tehotenstvi a jiz tedy nemohu pracovat. Ale jako OSVC nemam narok na materskou ani nemocenskou z duvodu,  ze jsem si neplatila nemocenske pojisteni. Pry nemam narok na zadne finance u Uradu prace. Az po narozeni miminka rodicovsky prispevek. Je to tedy tak? Tak se chci jeste zeptat, pritel ma plat 37 000 Kc, ma insolvenci a zatim mu nechavaji 14 860 Kc. Bohuzel nemame narok na prispevek na bydleni a nemam narok ani na porodne, jelikoz bere plat pred stazenim insolvencne a pani mi na uradu rikala, ze mame zkusit odklad insolvence nebo at jde na materskou na pul roku a pak na materskou pritel. A ja se vratim po porodu do prace, kdyz beru vic a nic mi nestrhavaji. Myslite ze by to slo? Z materske by pul roku brali 10 000 Kc a z rodicovske pak 2 400 Kc?

Dobrý den, na mateřskou má nárok jen nemocensky pojištěná osoba (zaměstnanec či OSVČ). Pokud jste si pojištění neplatila, nemáte nyní na mateřskou nárok a bude Vám přiznána až rodičovská po narození miminka.  S narozením dítěte vzroste přítelovi nezabavitelné minimum na 17 270 Kč. Kdybyste byli manželé, nezabavitelné minimum by již nyní bylo 17 270 Kč a po narození miminka by dále vzrostlo na 19 861 Kč.  Na příspěvek na bydlení ani na porodné s příjmem 37 000 Kč nedosáhnete (uvažuje se příjem před. ins. srážkami).  Do práce se po porodu vrátit můžete, bude-li Vám to dávat finančně smysl.

LH

#11605, Insolvence, exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, mám podanou a schválenou žádost o insolvenci. Minulý týden jsem si založila účet v bance a ten mi byl zablokován exekutorem. Jak je to možné, že exekutor strhl peníze, když nesmí v této situaci na účet sáhnout? Děkuji.

Dobrý den, během insolvence je výkon exekucí pozastaven. Exekutor Vám může blokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhávat peníze. Stržené peníze tak bude muset exekutor poukázat ins. správci (po plném schválení insolvence a započetí splácení). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR