Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8710, Hypotéka a sleva na dani za úroky

Jak uplatnit slevu na zaplacené úroky z úvěru a co předložit na finanční úřad?

25.1.2020 Daně

Dobrý den, chtěla bych si uplatnit slevu na zaplacených úrocíh z úvěru. Na smlouvě je manžel uveden jako účastník stavebního spoření - dlužník a já jsem uvedena jako spoludlužník. Jsem také uvedena na potvrzení o poskytnutém úvěru na bytové potřeby. Do loňského roku uplatňoval slevu manžel, můžu za rok 2019 uplatnit slevu já? V případě, že bych slevu mohla uplatnit já, na finanční úřad pak stačí doložit kopii smlouvy o překlenovacím úvěru? Daňové přiznání si podávám již několik let sama. Děkuji.

Dobrý den,

jste-li účastníkem úvěrové smlouvy, spolumajitelem nemovitosti a nemovitost užíváte k uspokojení vlastních bytových potřeb, pak si slevu na dani za zaplacené úroky uplatnit můžete (stačí doložit potvrzení z banky o zaplacených úrocích, netřeba předkládat úvěrovou smlouvu).