Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11202, Hypotéka a sleva za pojištění

Hypotéka a sleva za pojištění, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, mam nove hypoteku a mam zivotni a urazovou pojistku, kterou mi sjednala banka na delku hypoteky 30 let a dala do hypoteky (stara pojistka nevyhovovala). Kdybych si upravil starou pojistku, ze by splnovala veskera kriteria nove pojistky, da se pak misto nove pouzit stara? Nebo musim pockat po skonceni fixace? Nebo by to byl problem? Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

banky nabízejí za sjednání životního pojištění slevu z úrokové sazby hypotéky, nicméně se musí jednat o pojištění sjednané bankou k hypotéce (nelze použít pojištění sjednané jinde). Pojištění sjednané k hypotéce můžete zrušit, ale pak by Vám banka pravděpodobně zvýšila úrokovou sazbu. Doporučuji vše dobře propočítat.

Tato pojištění k hypotékám nabízená bankami jsou obvykle méně výhodná. Je tak mnohdy lepší akceptovat vyšší úrokovou sazbu hypotéky bez slevy za pojištění (cca 0,2%) a životní pojištění si v případě potřeby zařídit jinde. Vůbec nejlepší je hypotéku sjednat s pomocí hypotečního poradce, který Vám je schopen nabídnout lepší sazby bez nutnosti sjednávat jakékoliv pojištění.