Hypotéka a úraz, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
17.12.2022 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, já jako rodič na rodičovské dovolené s 11 měsíčním miminkem a s manželem, který před rokem utrpěl pracovní úraz (pracovní) - jak to funguje se splácením hypotéky, když máme pojistku k hypotéce? Platíme každý měsíc celou částku. Máme hypotéku u UnitCreditbank a s rodičovskou almužnou a 70% platu je to šílené v dnešní době. Je nějaká možnost, že by se hypotéka dala splácet, až by se manžel uzdravil? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jakou pojistku přesně jste si k hypotéce sjednali? Pokud tato pojistka kryje riziko nesplácení hypotéky z důvodu pracovního úrazu, nahlaste pojistnou událost své bance - splátky hypotéky by následně měly být hrazeny po určitou dobu pojišťovnou. Na odklad splácení není právní nárok - můžete zkusit o toto svou banku požádat. Během covidu banky umožňovaly pozastavení splátek až na 6 měsíců. Nezapomeňte však, že i po dobu pozastaveného splácení se Vám dluh úročí a roste.