Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11238, Hypotéka a věcné břemeno dožití

H1 Nadpis: Hypotéka na rekonstrukci domu se věcným břemenem dožití pro babičku a možností získání hypotéky bez vlastnictví nemovitosti

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné dostat hypotéku na rekonstrukci domu, na kterém je zároveň věcné břemeno dožití pro babičku. A ještě druhý dotaz, pokud by vlastníkem domu byla babička a já bych si chtěla vzít hypotéku na rekonstrukci, aniž bych byla majitelem nemovitosti, dostala bych hypotéku? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za hypotéku nelze bance ručit nemovitostí se zapsaným věcným břemenem práva dožití. Hypotéku na rekonstrukci takového domu byste získala pouze s ručením jinou nemovitostí. Hypotéku na rekonstrukci cizí nemovitosti získat lze, ale může to být složitější - doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.