Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8356, Hypotéka a záznam v registrech

Můžu získat hypotéku na barák, i když jsem veden v registru Solus?

Sjednejte si hypotéku online
26.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, v minulosti jsem měl vícero dluhů, které jsem cca před 2 lety všechny zaplatil. Jsem stále ale veden v registru Solus. Mám teď na sebe paušál a internet, které řádně platím, nedávno jsem si půjčil od Air Bank na spotřebitelský úvěr cca 80 tisíc, které také řádně platím. Vzal jsem si ho jenom proto, že mě skoro všude zamítli, peníze mám stále na účtě, vlastně jsem si vzal jako na "rezervu" čistý měsíční příjem mám cca 35-45 tisíc. Myslíte, že by mi banka poskytla hypotéku na barák? Když cca před 3 měsíci mě každý zamítl, akorát Air Bank mi půjčila? Mám v plánu tyto peníze splatit co nejdříve a poté zažádat o hypotéku, ale jsem stále veden v registru Solus. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

u záznamu v registrech záleží na velikosti prohřešku a době, kdy k němu došlo. Banky obvykle nepřihlížejí k záznamům starším 4 let. Pokud Vám před 3 měsíci nechtěl nikdo mimo Air Bank půjčit ani 80 000 Kč na spotřebitelský úvěr, hypotéku Vám dnes nikdo pravděpodobně neposkytne. Už proto, že nyní v registrech máte nově mnoho zamítnutých žádostí o půjčky, které zmizí nejdříve za další 3 měsíce.