Dobrý den, mám dotaz ohledně investic a hypotéky. Momentálně mám k dispozici větší částku, která mi leží na účtu a zbytečně ji žere inflace. Rád bych to dal do nějakých investic, aby to udrželo hodnotu a ideálně z toho byla nějaká ta kačka navíc. Ale zároveň vím, že dříve nebo později budu potřebovat hypotéku a pak budu potřebovat část z ceny nemovitosti, protože 100% hypotéky nejsou. Bohužel nevím kdy, protože situace na trhu nemovitostí je šílená. Jak se banky koukají na investované peníze? Dá se vzít hypotéka i když mám peníze někde investované nebo je před tím musím vybrat? Nebo prostě musí dál ležet a mizet na účtu, protože jinak mám s hypotékou smůlu? Máte nějaké doporučení, pro moji situaci? Díky Standa
Dobrý den,
banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Zbytek kupní ceny je třeba financovat z vlastních zdrojů nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Investované peníze tak budete pravděpodobně potřebovat zpět (banka Vám nepůjčí 100% na základě uložených peněz do akcií, fondů, dluhopisů, atd.).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobry den, pane bankeri, prosim vas pekne, jsem tu uz podruhe, opet jsem se setkal udajnym podvodem ze zahranici. Pred tremi dny se mi stalo, ze me oslovila osoba Simeon Goido, o ktere jsem nic neslysel. Ma pry pred umrtim a na whatsapu me oslovil udajny pravnik, ze mi venuje 780 000 EUR, pokud zaplatim 400 EUR za zaplaceni cetrifikatu. Jak je mozne, ze mam na tohle stesti? Jak to delaji? A pise, ze je Francouz a jede na cviceni do Afriky :) Tohle je vazne k smichu, no povezte sam. Hezky den
Dobrý den, před týdnem jsem podepsal rámcovou investiční smlouvu, ve které byl zakomponován vstupní poplatek, který jsem neplatil hned celý, ale měl být placen v průběhu dalších plateb. Zaplatil jsem první platbu. Avšak posléze jsem se dozvěděl, že to je velmi nevýhodné, než mi bylo prvotně oznámeno, a hodlám smlouvu zrušit. Chci se zeptat - budu muset doplácet zbytek poplatku, pokud smlouvu vypovím do 14 dnů od uzavření? A v případě že ne, tak bude mi navrácena prvotní platba (předpokládám že ne)? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, rád bych se zeptal na Roční zúčtování daně (RZD). Účetní mého zaměstnavatele po mně požaduje doplnění o výpis z katastru nemovitostí se zkolaudovaným domem, jinak prý nemohu uplatnit úroky z hypotéky v RZD. Mám uzavřený hypotéční úvěr pro účely bydlení. Banka mi v souvislosti s placením hypotéčního úvěru vydala potvrzení o uhrazení zaplacených úrocích na tento úvěr - doložil jsem zaměstnavateli. Také jsme doložil stavební povolení a výpis z katastru. Co prosím stačí za výpis z katastru pro účely RZD? Pozemek je v mém vlastnictví se zápisem zástavního práva ve prospěch banky. Stavební povolení bylo vydáno na mého otce, protože byl dříve vlastníkem nemovitosti. Hypotéční úvěr je ale na mé jméno a na pozemek, který je v mém vlastnictví. Dům je dokončen, ale není zkolaudován, tudíž v katastru není vyznačen. Pro účely RZD účetní chce, abych dodal výpis z katastru se zápisem domu. Tvrdí, že pokud není zkolaudován, tak nemohu uplatnit úroky z hypotéky v RZD. Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Hypoteční trh hlásí oživení. Ale jen mírné. Průměrná úroková sazba u nových hypoték bez refinancování klesla na 5,9 %. Meziměsíčně tedy o 3 setiny procentního bodu. Vyplývá to z aktuálního Hypomonitoru České bankovní asociace.
Nejvyšší za posledních 20 let. Takové jsou v posledních měsících úrokové sazby u „korunových“ hypoték. Lidé proto stále častěji uvažují o hypotečním úvěru v eurech. Získat ho je ale poměrně složité. A zdaleka ne každému se takové řešení opravdu vyplatí.
Úroková sazba do 4 %. To je hlavní lákadlo, které za posledních 12 měsíců výrazně zvyšuje zájem o úvěry ze stavebního spoření. V době, kdy se úroky u hypoték pohybují nad 6 %, nabízejí tyto půjčky zajímavou alternativu k získání potřebných peněz na bydlení.