Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14826, Hypotéka, LTV, úspory a investice

Hypotéka, LTV, úspory a investice, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz ohledně investic a hypotéky. Momentálně mám k dispozici větší částku, která mi leží na účtu a zbytečně ji žere inflace. Rád bych to dal do nějakých investic, aby to udrželo hodnotu a ideálně z toho byla nějaká ta kačka navíc. Ale zároveň vím, že dříve nebo později budu potřebovat hypotéku a pak budu potřebovat část z ceny nemovitosti, protože 100% hypotéky nejsou. Bohužel nevím kdy, protože situace na trhu nemovitostí je šílená. Jak se banky koukají na investované peníze? Dá se vzít hypotéka i když mám peníze někde investované nebo je před tím musím vybrat? Nebo prostě musí dál ležet a mizet na účtu, protože jinak mám s hypotékou smůlu? Máte nějaké doporučení, pro moji situaci? Díky Standa

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Zbytek kupní ceny je třeba financovat z vlastních zdrojů nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Investované peníze tak budete pravděpodobně potřebovat zpět (banka Vám nepůjčí 100% na základě uložených peněz do akcií, fondů, dluhopisů, atd.).