Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11282, Hypotéka na dům bez vlastních zdrojů

Hypotéka na dům bez vlastních zdrojů, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chceme si s manželem kupovat dům v hodnotě 10 mil. Kč. Ve vlastnictví máme 2 byty v hodnotě cca 7 mil. Kč. V hotovosti na zaplacení 10 % ceny nemovitosti nyní nemáme. Máme jen přibližně půl milionu korun. Další podmínky na úvěr splňujeme (věk, výška platu). Můj dotaz zní, jestli by nám banka vůbec hypotéku dala, když nyní nemáme dostatek peněz v hotovosti na zaplacení 10 % ceny nemovitosti nebo jestli si zastaví oba byty a ihned jak se prodá první byt si peníze z tohohle bytu použije. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dáte-li bance do zástavy ještě jinou než kupovanou nemovitost, není nutné mít naspořeno oněch min. 10-20% (banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitostí). Hypotéku tak získáte se zastavením kupovaného domu a jednoho z vašich dvou bytů. Banka Vám byt určitě prodávat nebude. Naopak pro prodej nemovitosti v zástavě byste Vy potřebovala souhlas banky. Chcete-li jeden ze dvou bytů prodat a tím splatit část hypotéky, dejte bance do zástavy druhý byt, který prodávat nechcete. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky a vše si spočítat v naší hypoteční kalkulačce.