Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12421, Hypotéka na nemovitost bez přístupové cesty

Hypotéka na nemovitost bez přístupové cesty, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěli bychom si vzít hypotéku na byt, ale makléř říká, že k budově nevede vlastní cesta (nevede přes vlastní pozemek), a tak hypotéka není možná bez ručení jinou nemovitostí, protože banka ji kvůli tomu do zástavy nevezme. Je to skutečně tak? Existují banky, které by i tak hypotéku poskytly? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

absence přístupové cesty k nemovitosti je závažnou právní vadou. Koupi takovéto nemovitosti bych Vám spíše nedoporučil (nechcete-li riskovat a soudit se o zřízení přístupu s majiteli okolních pozemků). Za hypotéku nelze ručit nemovitostí bez přístupové cesty. Přístupovou cestu lze zajistit i věcným břemenem práva cesty přes okolní pozemky (s tím by ale majitelé okolních pozemků museli souhlasit, k čemuž nemají bez případné nemalé úplaty důvod - proč by věcným břemenem ve Váš prospěch dobrovolně znehodnotili své pozemky?).