Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17955, Hypotéka na pozemek a stavbu RD

Jak vyvázat byt a financovat pozemek bez komplikací?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, máme možnost koupit pozemek za 5 mil. Kč. Vlastníme, byt který se pohybuje někde mezi 7-8 mil. Hypotéku na pozemek bychom dostali, ale zdá se, že kupní cena je vyšší než tržní. Někde o milion až milion a půl. Banka by nám tedy půjčily asi 3,5 milionu na pozemek a do zbytku bychom museli zavázat byt. Což by nám později zkomplikovalo stavbu domu, protože bychom neměli jak vyvázat byt. Peníze z bytu bychom dali do stavby. Je prosím nějaká cesta, jak by se to dalo udělat, abychom později byt vyvázali? Předem Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

jednou nemovitostí je možné ručit i za více úvěrů, ale pouze u stejné banky (a při splnění všech podmínek jako LTV, atd.). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. Další info naleznete též v článku Hypotéka na stavbu domu.