Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7422, Hypotéka na pozemek a stavbu RD

Jak získat hypotéku na stavbu domu při splácení úvěru na pozemek?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s manželem uvažujeme o koupi pozemku a pak následně o stavbě domu. Jenže nemáme tolik peněz na pozemek a stavbu, tak si budeme muset vzít úvěr. Tak se chci zeptat, jestli je možně dostat hypotéku na stavbu domu, i když budeme splácet úvěr na pozemek? Nebo to jde udělat nějak jinak? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

hypotéka na pozemek s následným navýšením pro stavbu RD je možná, ale je třeba dodržet zejména parametr LTV (banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti - pozemku a rozestavěného RD). Část úvěru lze čerpat i neúčelově na cenu účelové hypotéky. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše podrobně projdou a navrhnou nejlepší možné řešení. Taktéž doporučuji nepodcenit zasíťování pozemku. Prostudujte náš článek Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka