Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11405, Hypotéka na rekonstrukci

Hypotéka na rekonstrukci, Hypoteční poradna

F

Dobry den, chteli bychom rekonstruovat a udelat nove podlazi na dum, jehoz hodnota je nyni 2,6 milionu. Chteli bychom si pujcit 2 miliony. Jsou potrebne nejake vlastni prostredky anebo je to pro kazdou banku dostacujici zastavni hodnota? Predem dekuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

banky Vám mohou na hypotéku půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy banka Vám 2 mil. Kč půjčí oproti zástavě nemovitosti v hodnotě 2,6 mil. Kč (resp. 4,6 mil. Kč po rekonstrukci). Nebudete potřebovat žádné vlastní zdroje. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

25.1.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypoteční poskytovatelé mají za sebou výjimečný rok. I přes koronavirovou krizi a spoustu omezení si lidé vzali největší objem hypoték v historii a průměrný úrok postupně klesl až na 1,96 %. Jak to ale bude v roce 2021? Podle analytiků letos s tak výhodnými podmínkami počítat nemůžete.

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučila s Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#12674, Dědictví a zůstatek na účtu, Běžný účet, 27.1.2021

Dobrý den, jaký je prosím postup v případě, že stav prostředku na účtu ke dni úmrtí zůstavitele je nižší než ke dni podání zprávy? Dle informace od notářky taková částka nespadá do dědictví. Na základě čeho tedy banka dědicům vyplatí rozdíl? Děkuji pěkný den

Dobrý den, předmětem dědického řízení je zůstatek na účtu k datu úmrtí zůstavitele. Pokud peníze někdo z účtu neoprávněně vybral a nyní je zůstatek nižší, je třeba rozdíl vymáhat po osobě, které peníze vybrala neoprávněně (např. disponent, který měl k účtu přístup). 

D

#12673, Prohlášení poplatníka, Daně, 27.1.2021

Dobrý den, když jsem OSVČ a podepíši slevu na poplatníka u zaměstnání na DPČ na celý rok a třeba po půl roce skončím s DPČ a budu jen fakturovat, lze i poté uplatňovat slevu 2 070 Kč měsíčně později v daňovém přiznání? Děkuji

Dobrý den, ano. Podepsaným Prohlášením poplatníka si pouze říkáte o uplatňování slevy již v průběhu roku. Nevyčerpanou slevu dočerpáte podáním daňového přiznání.

D

#12672, Mohu u DPČ podepsat Prohlášení poplatníka?, Daně, 27.1.2021

Dobrý den, lze u DPČ s výdělkem vyšším než 15 300 Kč podepsat růžové prohlášení a žádat o slevu na poplatníka? Jsem zároveň i OSVČ. Je to výhodné podepsat? Děkuji

Dobrý den, ano, Prohlášení poplatníka (tzv. růžovku) můžete podepsat i u DPČ (nehledě na výši příjmů). Obecně je pro Vás výhodnější čerpat daňové slevy již v průběhu roku (máte více peněz dříve).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR