Můžeme ručit pozemkem za hypotéku a kolik musíme mít vlastních prostředků?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s přítelem se v bankovním sektoru nevyznáme. Prosím Vás o radu. Já zaměstnanec na dobu neurčitou, čistý příjem 19 000 Kč. Přítel OSVČ, čistý příjem 35 000 Kč. Přítel vlastní pozemek o výměře 2 300 m2. Odhadni cena pozemku bude něco kolem 1,5 mil. Kč. S přítelem chceme na tomto pozemku stavět. Je možné ručit tímto pozemkem za hypotéku? Kolik musíme mít vlastních prostředků? Momentálně jsme zaplatili projekt a přípojku elektřiny, takže nás zajímá, kolik musíme ještě našetřit a jestli tedy na hypotéku vůbec dosáhneme. Děkuji.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy v případě ručení pozemkem (a následnou stavbou) se objedete bez vlastních úspor (hodnota pozemku a stavby bude vyšší než částka půjčená formou hypotéky na stavbu). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.