Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12522, Hypotéka na stavbu a ručení pozemkem

Jak získat hypotéku na koupi pozemku za 250 000 Kč?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, kupujeme pozemek za čtvrt milionu korun, něco okolo 11 arů. Pozemek vyjmeme z půdního fondu (to už je v procesu), zasíťujeme ho. Poté máme spočítanou hodnotu pozemku 1,7 - 2,1 mil. Kč. Tímto pozemkem bychom chtěli ručit a žádat o hypotéku 4,5 mil. Kč. Platy máme 25tis/m (státní správa) a 28tis/m (kamionová doprava), úvěr na 280 tis. (vždy v pořádku splacen, předešlé úvěry i jednorázovými platbami), stavební spoření od mala, které se vybere na koupi pozemku, ale bude se v něm poté pokračovat. Na co se máme prosím zaměřit? Musíme mít k tomuto ještě 20%? Děkuji

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Dáte-li bance do zástavy pozemek za 1,7 mil. Kč, nebude problém získat hypotéku na stavbu (4,5 mil. Kč) i bez použití vlastních úspor (které nahradila hodnotnější zástava). Doporučuji náš článek Hypotéka na stavbu. Prostudujte podmínky hypotéky.