Hypotéka pro OSVČ, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem OSVČ (hlavní činnost, výdaje 60% paušál), které kvůli covidu klesl na určitý čas podstatně příjem. Čerpal jsem tedy kompenzační bonus. Všude je uvedeno, že kompenzační bonus se do daňového přiznání uvádět NEMUSÍ (je osvobozen od daně z příjmu) či že se tam NEUVÁDÍ. Když ho tam však uvedu, tzn. započítám ho do příjmu (což není nezákonné a ani to není podvod, byl bych tak koneckonců i sám proti sobě, neboť bych zdaňoval i to, co nemusím), "stoupne" mi příjem a tím pádem se mi zvětší šance na získání hypotéky. Jaký je Váš názor na toto vyřešení problému nízkého příjmu? (Ten samozřejmě ve skutečnosti příliš nízký není, neboť 60% výdajový paušál neodráží skutečné výdaje, což ale banku nezajímá, i když si je toho samozřejmě vědoma).

Dobrý den,

OSVČ stojí vždy před volbou, jestli bude platit nízké daně nebo získá hypoteční úvěr. Chcete-li zvýšit svoji bonitu, doporučuji neuplatňovat výdajový paušál a tím zvýšit zdanitelný příjem.