Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12111, Hypotéka, vlastní úspory a zástava

Hypotéka, vlastní úspory a zástava, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
15.12.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, s manželem máme hypotéku na byt ve výši 1,71 mil. Kč. Naše rodina se však rozrostla a byt bude určitě v budoucnu malý. Rádi bychom postavili dům. Máme stavební pozemek a možnost ručení dalším domem. Bude v našem případě banka požadovat další hotovost? V současné době ručíme bytem a také tou nemovitosti, kterou bychom rádi zařadili do zástavy v případě výstavby domu. Byt by se samozřejmě prodal a hypotéka předčasné splatila. Bylo nám řečeno, že banka v případě druhého bydlení požaduje již 20%. Jak je to ale v případě, že bychom kromě budoucí novostavby ručili i jiným domem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Potřebujete tak 10-20% vlastních úspor. Absenci vlastních úspor je možné řešit vyšší zástavou (můžete bance ručit ještě jinou než kupovanou/budovanou nemovitostí). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.