Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8559, Hypotéka, zákaz zcizení a změna vlastníka

Hypotéka, zákaz zcizení a změna vlastníka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, žádáme s přítelem dohromady o hypotéku na stavbu domu. Pozemek vlastním já (nechci darovat 1/2 pozemku příteli kvůli vysoké dani), jsme si tedy vědomi toho, že vlastníkem stavby budu také pouze já. Chtěla bych se zeptat na dvě věci. 1) Poté, co se s přítelem vezmeme, půjde (samozřejmě s mým souhlasem) zahrnout pozemek i stavbu do SJM, když na obojím bude zástavní právo a zákaz zcizení od banky? Bude nám k tomu muset dát banka souhlas? 2) Jde nějak smluvně ošetřit, že stavbu stavíme s přítelem na půl a aby v případě rozchodu nebo kdyby se mi něco stalo, připadla polovina domu příteli? (myšleno do té doby než se vezmeme) Děkuji.

Dobrý den,

při zapsaném věcném břemenu "zákaz zcizení" je možné měnit vlastníka pouze se souhlasem banky (každé podání návrhu na katastr stojí 2 000 Kč a o další peníze si řekne banka za tuto "klientskou změnu"). Smluvní ošetření Vám za úplatu vypracuje právník či notář.