Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #20132, Jak dlouho trvá platba?

Proč mi peníze na nový účet u České Spořitelny nedorazily, zatímco kolegům na jiné účty přišly okamžitě?

15.12.2022 Platba

Dobrý den, dnes jsme si s kolegy vypláceli mzdu a peníze mi vždy přišly okamžitě. Tento měsíc mám nový účet (do té doby Equa) u České Spořitelny (Erste) a peníze odeslané v poledne ještě nedorazily, přičemž kolegům na jiné účty přišly obratem. Firemní účet je vedený u Fio banky. Kde může být problém a kam se obrátit, pokud ani zítra platba nedorazí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud byla platba zadána jako okamžitá, měla být připsána příjemci na účet v řádu vteřin (Fio banka i ČS okamžité platby umí). Byla-li platba zadána jako standardní, činí lhůta pro připsání platby na účet příjemce 1 pracovní den. V pátek odpoledne zadaná platba tak pravděpodobně na Váš účet dorazí až v pondělí.