Jak dopadne soud o alimenty?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, jsem už zoufalá a nevím koho se ještě zeptat na názor, tady jste měli snahu mi poradit a tak to zkouším ještě jednou. Asi před rokem jsem se rozvedla, odstěhovala jsem se od manžela i se syny (9 a 17 let). Po dvou měsících se starší syn vrátil k otci, který ho finančně nalákal, že se bude mít lépe. Bývalý manžel mi platil 1 800 Kč na syna a já mu obratem posílala 800 na staršího syna. Má finanční situace byla a je taková, že rodičák, příspěvek na bydlení a přídavky dělají 16 000 Kč, z čehož platím nájem 12 200 Kč. Plus mi posílá těch 1 800 Kč. Bývalý manžel měl 7 000 Kč plus pobíral 13 200 Kč za péči na svou matku. Ještě jsme měli ušetřeno 850 tisíc, které si manžel nechal a já to nemám jak dokázat, jelikož to bylo v trezoru. Dále má manžel 3 auta, dva Jaguáry a Audi A4, která jsou napsána na jeho syny z před. manželství. No každopádně výživné vypočítávali ze 7 000 Kč a 13 200 Kč. Po roce se ke mně syn vrátil, zjistil, že otec místo do něj strká peníze do ženských a drahých dárku. Mo tak se řešilo další výživné, kde manželovi zvedli důchod na 7 600 Kč a péči na osobu blízkou na 19 200 Kč. U mě je fin. situace pořad stejná. Tak na mladšího syna mi to zvedli na 2 400 Kč a staršího na 5 300 Kč s tím, že zpětné na syna 25 000 Kč. Bývalý manžel se na to odvolal, že s tím nesouhlasí a že já mám prý peněz dost, když jsem měla advokátku, kterou jsem si vzala jako podporu, když jsem se dozvěděla, že bude soud. Bála jsem se, že jako chlap bude na straně manžela, ale zbytečné obavy, manžel se potápěl sám. No na tu advokátka jsem si půjčila od rodičů a teď kvůli jeho odvolání se budu muset u rodičů zase zadlužit. Manžel se ohání tím, že má částečný důchod a pečuje o matku. Proto nemůže pracovat žádá o bezplatného advokáta, kterého si sám určil. Je to jeho sousedka. Manžel platí pouze vodu a elektřinu 3 000 Kč. Bojím se, jak to dopadne, nemůžu spát. Manžel má na okresním soudu známého soudce, tak se bojím ovlivnění. Ještě ke všemu se manžel stěhuje ač ještě nemusí z domu, který je exekučně zabaven. Akorát nevím co udělá s matkou, myslím si, že tu jen tak nepustí. Má z ní 30 000 Kč měsíčně. Myslím i s jejím důchodem, nejspíš napíše péči na syny nebo svou přítelkyni. Dělá to prostě účelné kvůli alimentům. Prosím o názor, jak to muže dopadnout. Sníží mi ty alimenty co určili teď? Ještě podotknu, že manžel mi stále posila jen těch 1 800 Kč. Proste ignoruje nové rozhodnutí, já ho dala na exekuci, ale obavám se, že moc z něj nedostanu.

Dobrý den,

v přehledu vašich příjmů mi chybí nějaká informace o výplatě ze zaměstnání. Omlouvám se za upřímnost, ale není mi sympatický přístup, kdy jste s ex-manželem oba pouze na dávkách, v sejfu máte skoro milion korun, 3 luxusní auta a ještě se mezi sebou soudíte o alimenty a žádáte právníky placené státem. Přestože jsou všechny vám přiznané sociální dávky legální, osobně se domnívám, že rodiče dětí 9 a 17 let by měli mít jako hlavní zdroj obživy především práci. Zejména v dnešní době nulové nezaměstnanosti.

Nechť soud rozhodne o případné revizi výše alimentů. Pokud Váš ex-manžel toto rozhodnutí nebude respektovat, dluh vymáhejte exekučně. O spravedlivé rozhodnutí soudu bych se nebál. Jsme státem s velmi dobrou vymahatelností práva.