Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #11246, Jak prodat byt bez realitky?

Jak prodat byt bez realitky?, Reality

BK

Dobrý den, prodávám užívací práva k mému družstevnímu bytu bez realitní kanceláře. Jak postupovat pří bezpečném a bezproblémovém finančním vyrovnání pro obě zúčastněné strany? Nechci notáře, právníka, realitku ani další třetí soukromou osobu.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

zatímco prodej bytu si můžete zorganizovat i bez realitky (hledání kupce, dojednání kupní ceny, atd.), sepsání kupní smlouvy doporučuji svěřit oprávněné osobě. Stejně tak úschova peněz se obvykle bez třetí nezávislé osoby neobejde, neboť prodávající Vám nebude ochoten zaplatit dříve než dojde k převodu družstevního podílu a Vy nebudete chtít svůj podíl převést dříve než uvidíte peníze. Sepsání kupní smlouvy i úschovu kupní ceny Vám za velmi příznivý poplatek zajistí notář (např. pro byt v hodnotě 3 mil.Kč by byl poplatek za kupní smlouvu i úschovu dohromady jen kolem 12 000 Kč). Důrazně doporučuji na tomto nešetřit. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Investujete opravdu chytře?

Investujete opravdu chytře?

16.9.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Kdo by při svých investicích nechtěl postupovat efektivně, obezřetně, úspěšně – jednoduše řečeno chytře? Chytré investování není o robotickém obchodování, spekulování s pákovými obchody nebo o hledání možností jak obelstít trh. Jedná se o systém pravidel vyvinutý na základě zkušeností a analýzy stovek tisíců transakcí společnosti CYRRUS, která si klade za cíl chránit klientské investice a zajistit jejich dlouhodobě udržitelné zhodnocení.

Vláda připravuje alternativu k penzijnímu spoření – účet dlouhodobých investic

Vláda připravuje alternativu k penzijnímu spoření – účet dlouhodobých investic

16.9.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Zajistit se na důchod pomocí investic a ještě využít daňové odpočty. Přesně to má zájemcům nabídnout účet dlouhodobých investic, který se může na trhu objevit už v roce 2022. Návrh zákona, který s touto novinkou počítá, schválila vláda koncem srpna. Má ale i odpůrce.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EJ

#11270, Insolvence a rodičovská, Exekuce a insolvence, 19.9.2020

Dobrý den, platím od roku 2017 insolvenci, mám zaplaceno 63%. Podle novely by mi už skončila od října. Jdu na rodičák, bude mi zbývat 9 600 Kč na živobytí. Manžela nemám, na brigádu mě nevezmou, jelikož kojím a je koronavirus. Nemůžu pokrýt min. částku insolvence, platit z minima co mám, to bych skončila v chudobě. Můžu i tak zkusit požádat soud o prominutí dluhu nebo pozastavení, když mám insolvenci na 5 let ve staré novele? Děkuji za info

Dobrý den, soud Vám zbytek insolvence prominout nemůže, ale o přerušení až na 1 rok požádat můžete. Neboť máte splaceno již 63%, stačí Vám měsíčně hradit jen odměnu ins. správce (1 089 Kč), nemůžete-li z rodičovské platit více. Přestože nemáte manžela, otec má vůči svému dítěti vyživovací povinnost a měla byste po něm žádat placení alimentů.

KT

#11269, Kdo má nárok na slevu na poplatníka?, Daně, 18.9.2020

Dobrý den, mám takový rychlý a krátký dotaz ohledně toho, jestli si můžu zažádat o slevu na daňového poplatníka, když můj jediný zdroj obživy je smlouva na DPČ. Student nejsem, jsem na kombinovaném studiu, na které se nedá uplatnit sleva na studenta. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, na základní slevu na poplatníka (24 840 Kč/rok) má nárok úplně každý. O aplikaci slevy požádejte svého zaměstnavatele prostřednictvím podepsaného Prohlášení poplatníka daně z příjmu (tzv. růžový formulář). V rámci daňového přiznání pak budete moci požádat o daňový přeplatek za minulé měsíce roku 2020 (kdy jste slevu měsíčně neuplatňoval).

MB

#11268, Půjčka a chybný záznam v registrech, Půjčka, 18.9.2020

Dobrý den, manžel má záznam v registru dlužníků. Dozvěděli jsme se o tom v naší bance. Jde o 3 roky starou a vyplacenou půjčku od Provident. Zaznamenaný záznam je v registru zapsán na 60 měsíců. Ale půjčka byla původně sjednána na 60 týdnů. Půjčku jsme v platili jednorázové a předčasně. Jde prý o pozdní platby. Je možné žádat o vymazání? Když jsou zadané informace nepravdivé? Konkrétně doba půjčky? Děkuji za odpověď

Dobrý den, ano, je možné žádat o výmaz chybného záznamu (např. pokud jste půjčku řádně a včas splatili a nebankovní poskytovatel Vám přesto dal záznam "pozdní splácení").

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR