Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22461, Jak vyplatit přítelkyni z hypotéky

Jak vyplatit přítelkyni z hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
23.11.2023 Hypoteční poradna

Dobrý den, prosím vás, rád bych se zeptal, jak je to s vyplacením z hypotéky. Respektive s výší částky, na kterou je nárok. Novostavba RD, která má hodnotu cca 9 mil. Kč. Hypo na RD 5 mil. Kč. Podíl 50/50 s přítelkyní. Převzal bych si celou hypotéku na sebe plus něco vyplatil. Kolik by to mělo být? Jde nějak určit od do? Děkuji

Dobrý den,

vše je věcí dohody mezi Vámi a přítelkyní. Obecně byste měl vyplatit polovinu tržní hodnoty poníženou o závazky.

Příklad:

  • tržní hodnota poloviny RD: 4,5 mil Kč (majetek přítelkyně)
  • polovina zbývajícího dluhu na hypotéce: 2,5 mil. Kč
  • přítelkyně by tak měla dostat cca 2 mil. Kč