Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13891, Jsem starší, získám hypotéku?

Jsem starší, získám hypotéku?, Hypoteční poradna

PL

Dobrý den, je mi momentálně 49 let a bydlíme v pronájmu. Bohužel pronajímatel chce v dohledné době byt prodat. O tento byt však zájem nemáme, chce ho prodat za aktuální tržní cenu, což je cena "nového" malého domku s pozemkem v naší lokalitě. Známí mě straší, že jsem už na hypotéku starý a že nemám šanci. Momentálně jsme v situaci, kdy se mi syn léčí a manželka o něho pečuje. Léčba končí letos v prosinci a žena zas může jít pracovat, takže druhý příjem by zas byl. Já pracuji jako pendler v SRN, mám stabilní práci na dobu neomezenou, jsem nepostradatelný, starám se o chod firmy. Takže momentální Korona opatření mě nemůžou ohrozit, myslím tím ztrátu nebo nemožnost pracovat. Mám stálý měsíční příjem minimálně 52.000 Kč. Momentálně nedisponujeme žádnou hotovostí. Hypotékou bychom chtěli financovat pozemek + dům. Výstavbu bychom chtěli provést buď komplet svépomocí nebo částečnou výstavbu, hrubou stavbu odbornou firmou, a zbytek svépomocí. Myslíte, že by tu byla pro mne šance ? Děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

49 let není dnes žádné stáří, i v tomto věku lze hypotéku získat. Otázkou tak není "jestli hypotéku získáte", ale "kolik Vám může banka půjčit maximálně". Banky požadují doplacení hypotéky nejpozději v 65-70 letech, tedy max. splatnost úvěru by byla 16-21 let. Úrokové sazby se pohybují kolem 2% a na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a přesně Vám spočítají, jak vysokou hypotéku byste mohl získat. Prostudujte náš článek Hypotéka na stavbu domu.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR