Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13891, Jsem starší, získám hypotéku?

Jsem starší, získám hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, je mi momentálně 49 let a bydlíme v pronájmu. Bohužel pronajímatel chce v dohledné době byt prodat. O tento byt však zájem nemáme, chce ho prodat za aktuální tržní cenu, což je cena "nového" malého domku s pozemkem v naší lokalitě. Známí mě straší, že jsem už na hypotéku starý a že nemám šanci. Momentálně jsme v situaci, kdy se mi syn léčí a manželka o něho pečuje. Léčba končí letos v prosinci a žena zas může jít pracovat, takže druhý příjem by zas byl. Já pracuji jako pendler v SRN, mám stabilní práci na dobu neomezenou, jsem nepostradatelný, starám se o chod firmy. Takže momentální Korona opatření mě nemůžou ohrozit, myslím tím ztrátu nebo nemožnost pracovat. Mám stálý měsíční příjem minimálně 52.000 Kč. Momentálně nedisponujeme žádnou hotovostí. Hypotékou bychom chtěli financovat pozemek + dům. Výstavbu bychom chtěli provést buď komplet svépomocí nebo částečnou výstavbu, hrubou stavbu odbornou firmou, a zbytek svépomocí. Myslíte, že by tu byla pro mne šance ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

49 let není dnes žádné stáří, i v tomto věku lze hypotéku získat. Otázkou tak není "jestli hypotéku získáte", ale "kolik Vám může banka půjčit maximálně". Banky požadují doplacení hypotéky nejpozději v 65-70 letech, tedy max. splatnost úvěru by byla 16-21 let. Úrokové sazby se pohybují kolem 2% a na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a přesně Vám spočítají, jak vysokou hypotéku byste mohl získat. Prostudujte náš článek Hypotéka na stavbu domu.