Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17996, Kolik mi vrátí na daních?

Roční zúčtování daně: Jaká bude výše refundace při hrubém příjmu 430 000 Kč?

23.5.2022 Daně

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně ročního zúčtování daně. Za rok 2021 jsem měl hrubý příjem cca 430 000 Kč, u zaměstnavatele jsem uplatňoval pouze darování krevních destiček v celkové výši 18 000 Kč. Jiné slevy na daních jsem neuplatňoval. Můžete mi vypočítat jaká bude výše refundace? Děkuji

Dobrý den,

s hrubým příjmem 430 000 Kč a bez uplatňování daňových slev činila sražená záloha na daň z příjmu 64 500 Kč (15%). V rámci ročního zúčtování daní jste uplatnil slevu na poplatníka (27 840 Kč) a ponížil jste daňový základ o dar ve výši 18 000 Kč (na daních dostanete 2 700 Kč). Celkový přeplatek by tak měl činit 30 540 Kč. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání