Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5651, Konec ZUNO a přechod k Raiffeisenbank

Konec ZUNO a přechod k Raiffeisenbank, Banka

28.12.2018 Banka

Banka ZUNO ukončila své působení, založila jsem si tedy spořící účty u Raiffeisenbank. V mezičase jsem obdržela usnesení o zablokování peněz. ZUNO banka zrušena a na nově založených spořících účtech u Raiffeisenbank se částky neobjevily. Měla jsem za to, že částky uvidím, jen nebudu moci provádět nějaké transakce. Banka mi nezaslala informaci, kde se tedy tyto peněžní prostředky v současné době nachází a jaký je jejich stav. Jaká mám práva jako klient banky? Blokace z 1/2017, výpis žádný od 1/2017? Blokace znamená, že nemohou podávat informace? Děkuji za odpověď, v tomto se nevyznám a potřebuji poradit. Soud se táhne již 2 roky a důvod nenahlížet na vlastní prostředky neznám.

Dobrý den,

všechny účty vedené u ZUNO byly automaticky převedeny pod Raiffeisenbank, která od ZUNO "klienty odkoupila". Jestliže jste si založila nový účet u Raiffeisenbank a nepřevedla na něj peníze ze svého starého ZUNO účtu (který byl taktéž převeden pod RB), budou peníze stále na starém účtu (nyní taktéž vedeném pod RB).