Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7781, Koupě bytu a domu na hypotéku

Koupě bytu a domu na hypotéku, Hypoteční poradna

KP

Dobrý den, v současnosti zvažuji koupi bytu za cca 4 mil. Kč v Praze na hypotéku. Chtěl bych si na něj půjčit cca. 3,2 mil. Kč s co nejnižší splátkou. Momentálně jsem na tom finančně relativně dobře a jsem schopen například za další 2-3 roky 1,2 mil. Kč mimořádnými splátky splatit. V takovém případě by mi poté zůstal dluh na bytě cca 2 mil Kč. Po těchto 2-3 letech bych se rád přestěhoval, ale byt nechal na pronájem s tím, že by se víceméně vykrýval nájem s hypotékou. Nicméně v takové situaci bych potřeboval hypotéku další a to na dům. Dejme tomu na 5 mil. Kč. Rád bych se zeptal, zda banky v takovém případě zohledňují všechny fakta (2 mil. Kč splaceny na bytě, pronájem bytu) a zda bych na hypotéku bez problému dosáhl a zda to vůbec finančně celé dává smysl. Můj následný příjem by měl být nižší tedy cca 40-50 000 Kč měsíčně - celkový příjem v rodině pak v čistém minimálně 60-70 000 Kč. Moc Vám děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

Vaše úvaha dává velmi dobrý smysl a je mnohými úspěšně praktikována. U následné koupi domu lze zohlednit příjem z pronájmu bytu. Stačí splnit podmínky LTV, DTI, DSTI a není problém získat druhou hypotéku, což by s rodinným příjmem 60-70 000 Kč mělo být dosažitelné. Přestože byste mohl měsíčně splácet i více, volte co nejnižší splátku (tedy splatnost 30 let) - každý rok můžete mimořádně bez sankcí splatit až 25%. Máte tak větší volnost a s úrokem 2% (kdy 15% dostanete zpět na daních, tedy efektivně 1,7%) jde o velmi dobrou příležitost.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

3.4.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Zavřené firmy a pokles práce i příjmů. Také to jsou následky pandemie koronaviru COVID-19. Zejména drobní živnostníci a menší podniky se kvůli tomu můžou dostat do finančních problémů. A právě v tuto chvíli jim pomohou spořicí účty.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

3.4.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Platíte kartou online? Máte strach z počítačových virů? Vaše aplikace nefungují tak, jak by měly?   

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

2.4.2020, Osobní a rodinné finance, Autor: Pavel Strašák

Přinášíme vám velký přehled dopadů koronavirus krize (COVID-19) na finance Čechů.
Prověřili jsme aktuální možnosti změny splátek půjček a hypoték u českých bank a dopady odkladů splátek v bankovních registrech. 
Odpovídáme na snížení příjmů v důsledku koronavirus krize a dopady na exekuce a insolvence.

(Aktualizováno 4.4.2020)

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#9590, Mohu si v insolvenci sjednat paušál na mobil?, Exekuce a insolvence, 4.4.2020

Mám insolvenci a chtěl jsem se jen zeptat, jestli si mužu vzít pro sebe internet nebo paušál. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, i v insolvenci můžete svobodně nakupovat služby, nicméně vás část dodavatelů může odmítnout pro špatnou platební morálku.

JB

#9589, Falešný notář ze zahraničí, Podvod, 4.4.2020

Pokračování dotazu č. 9581: Ješte mámě jeden dotaz. Posílám vám ještě fotografii notáře ze zahraničí. Nevíte o co se jedná? Děkuji.

Dobrý den, jedná se opět o podvod. Vše psané špatnou češtinou, grafika ve svítivých barvách jak z loterie a na hlavičce Ministerstvo spravedlnosti, legislativy a lidských práv (totální nesmysl). Neposílejte těmto podvodníkům žádné peníze, jinak o vše přijdete. Obecně nevěřte na zázračné zbohatnutí skrz email od neznámého cizince, že jste někde v zahraničí něco vyhrál, zdědil, atd. A pro převzetí peněz už jen stačí tomu neznámému cizinci poslat své peníze. 

DT

#9588, Koronavirus, insolvence a ztráta příjmu, Exekuce a insolvence, 4.4.2020

Dobry den, jsem jiz 2 roky v insolvencnim rizeni, ale diky teto krizi co se tyce koronaviru manzel prisel o prijmy. Budu ted zadat o vraceni dani. Je možné si dane nechat pro vlastni ucely? Jelikož v tuto chvíli mame finance max na zaplaceni najmu a potraviny apod uz nemame. Dekuji za odpoved.

Dobrý den, není možné si ponechat mimořádný příjem v podobě daňového přeplatku. S poklesem příjmů klesají automaticky i insolvenční srážky, takže by Vám mělo zůstávat jen o něco málo méně než dříve. Zaměstnanci zůstávají doma přinejhorším za 60% mzdy, OSVČ dostanou od státu jednorázovou podporu 25 000 Kč a již jim byly odpuštěny odvody na 6 měsíců (úspora 29 000 Kč). Při výpovědi nebo ztrátě zakázek je možné se registrovat na Úřadu práce a pobírat podporu v nezaměstnanosti. Určitě se tak nemůže stát, že byste neměli na nákup potravin.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR