Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #15315, Koupila jsem si byt bez přístupové cesty

Koupila jsem si byt bez přístupové cesty, Reality

Sjednejte si hypotéku online
11.9.2021 Reality

Dobry den, v roce 2019 jsme koupili nemovitost - byt za hotove. Po 2 letech jsme zacli resit hypoteku, jelikoz nam ke koupi pomohla rodina a my chteli finance vratit. Behem odhadu nemovitosti odhace pozadoval dolozeni vlastnictvi podilu na pozemku pred domem, ve kterem se byt nachazel. Po overeni jsme zjistili, ze prodavajici zamerne zatajil tento podil a nezahrnul ho do kupni smlouvy. Podil nasledne prevedl na firmu, ktera ho zkousela vydrazit. My jsme nakonec byli nuceni tento podil odkoupit, jelikoz by nam jinak nebyla schvalena hypoteka a nemeli jsme jinou moznost. Lze toto jednani prodavajiciho pravne napadnout? Pripadne na zaklade techto skutečností pozadovat nahradu skody? Dekuji

Dobrý den,

některé nemovitosti nabízené na trhu mohou mít různé právní vady, např. chybějící přístupovou cestu. Je na kupujícím, aby si tyto případné vady ohlídal. Pokud jste si dobrovolně koupila byt bez přístupové cesty, nejedná se o chybu prodávajícího. Při koupi nemovitosti za miliony korun doporučuji nešetřit na právních službách a nechat vše prověřit odborníky (kontrola majetkoprávních vztahů, kupní smlouvy, smlouvy o úschově, atd.).