Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6308, Kreditní karta na cesty do zahraničí

Kreditní karta na cesty do zahraničí, Osobní a rodinné finance

R

Dobrý den, chci kreditní kartu pouze na zapůjčení auta v zahraničí, kde neakceptují karty debetní. Existuje nějaká taková kreditka, kterou bych mohl využívat pouze na toto a u které bych opravdu nemusel zaplatit jakýkoliv poplatek? Pokud ano, můžete mi prosím popsat, jak postupovat, aby mi případně žádný poplatek nenaskočil? Děkuji za odpověď

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

kreditní kartu bez poplatků nabízí Diners Club, Fio banka, Hello bank, Sberbank a Raiffeisenbank. Více info v našem srovnávači kreditních karet.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

19.2.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Hodně aktivně vstoupily do letošního roku stavební spořitelny na českém trhu. Prakticky všechny spustily akce, které si jinak nechávají až na konec roku. Chtějí tím přilákat nové klienty. A zajistit si dost peněz na úvěry ze stavebního spoření.

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

17.2.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Pouze 3,2 procentního bodu. Tak malý rozdíl ve statistikách stačil k tomu, aby vyvolal reakci České národní banky. Podle dat Hypoindexu totiž loni spadl objem nových hypoték o 16,8%. Představitelé centrální banky s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že částka, kterou banky půjčily lidem na bydlení, klesla „pouze” o 13,6%.

Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

14.2.2020, Spoření, Autor: Pavel Strašák

V mínusu skončila většina klientů, kteří si loni sjednali nový termínovaný vklad. Jejich úroky v naprosté většině případů nezvládly pokrýt inflaci. Přesto jejich obliba koncem roku stoupala. Stále totiž nabízí výhodnější podmínky než některé další spořicí produkty.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

VB

#9020, Insolvence, exekuce a deponování srážek ze mzdy, Ostatní, 20.2.2020

Dobry den, co se bude dít s deponovanou částkou ze mzdy, kdyz exekuce jeste nenabyla pravni moci a u zamestnavatele jsem ukoncil pracovni poměr? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v případě schválení insolvence bude tato částka poukázána insolvenčnímu správci. Při neschválení insolvence půjdou peníze exekutorovi. V obou případech tyto peníze poslouží k umoření Vašich dluhů.

DR

#9019, Přihlášení do internetbankingu, Banka, 20.2.2020

Dobrý den, jsem klient Oberbank. Dne 19.2. 2020 jsem se chtěla přihlásit k e-bankingu, abych provedla platbu faktury. Pokus o přihlášení se mi však nezdařil a opakovalo se upozornění, že účet byl zablokován a to z toho důvodu, že bankou byl implementován v souvislosti se směrnicí EU PSD2 nový způsob plateb on-line a další platby budou možné pouze po stažení aplikace Security. Na pobočce banky mi telefonicky bylo sděleno, že v minulém týdnu mi byl doručen dopis, ve kterém bylo uvedeno, jakým způsobem postupovat a jak aplikaci stáhnout. Ve skutečnosti mi ŽÁDNÝ DOPIS DORUČEN NEBYL (a ani dceři, která má účet u stejné banky a rovněž zablokovaný). Nicméně jsem se pokusila, provést požadovanou registraci a aplikaci do počítače stáhnout, abych platbu mohla provést. To, že celý systém byl nastaven bankou naprosto idiotsky nebudu rozepisovat. Když jsem se nedokázala ani na 7. pokus zaregistrovat, telefonovala jsem na pobočku banky (linka epodpory byla nefunkční a permanentně obsazená) a bylo mi řečeno, že aplikaci je možno stáhnout pouze v případě, pokud je operační systém počítače Windows 7 a výše, (což v PC nemám) popř., že si mohu stáhnout aplikaci do telefonu. Vzhledem k tomu, že i soukromý telefon je hloupý a podobné věci neumí, nezbylo mi nic jiného, než vypsat papírový příkaz a odnést ho do banky. K dnešnímu dni nemohu tedy žádným způsobem manipulovat on-line se svými penězi a ani se podívat na stav konta, protože přihlášení je zablokované. Je prosím tento postup zcela v pořádku? Poslat dopis (který v mém případě nedorazil) a následně ani ne za týden účty zablokovat? Zablokovat lidem účty a nutit je pořizovat si chytré telefony a nové operační systémy v PC a stahovat si aplikaci (o kterou nestojí, protože jsou se stávajícím systémem spokojeni neboť se svými daty zacházejí zodpovědně aby nebyla zneužita), aby měli přístup ke svým účtům a finančním prostředkům? Evidentně i někdo zapomněl na to, že celá řada klientů bank jsou starší občané, kteří podobná technická zařízení nemají, což je poměrně bezohledné. Velice Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, snadná pomoc - nejste-li spokojena s přístupem své banky, zřiďte si účet u konkurence. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám rády (a většinou zcela zdarma) účet povedou. Ohledně technického zabezpečení - podpora operačního systému Windows 7 byla vydavatelem (Microsoft) ukončena k datu 14/1/2020, tedy se důrazně nedoporučuje tento systém nadále používat (nikdo se více nestará o zabezpečení a aktualizace, tedy pokud by byla objevena zneužitelná chyba, nikdo ji nebude opravovat a hackeři by mohli ovládnout Váš počítač). Proto většina bank vyžaduje pro přihlášení do internetbankingu adekvátní softwarové vybavení, což z hlediska operačního systému a platformy Windows znamená přechod na Windows 10. Tady nejde pouze o elektronické bankovnictví, s nedostatečně zabezpečeným počítačem riskujete např. ztrátu dat, zneužití svého emailu, atd. Windows 10 byl vydán v roce 2009 - dobře Vám sloužil přes 10 let a nyní je zkrátka čas na výměnu systému za novější. 

K

#9018, Insolvence a výživné, Exekuce a insolvence, 20.2.2020

Dobrý den, chci jít do insolvence, čistý měsíční příjem je 14 000 Kč. Podle kalkulačky mi bude zůstávat 9 072 Kč a pro potřeby insolvence půjde 4 928 Kč. Mám výměr výživného 1 200 Kč. Z čeho se bude hradit? Z částky která mi bude zůstávat 9 072 Kč nebo to půjde z částky 4 928 Kč? Děkuji.

Dobrý den, částka 9 072 Kč odpovídá nezabavitelnému minimum bez vyživovaných osob. Máte-li vyživovací povinnost vůči svému potomkovi, pak by Vám při 1 dítěti mělo zůstávat 10 174 Kč a z tohoto zůstatku byste hradil výživné.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR