Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6308, Kreditní karta na cesty do zahraničí

Kreditní karta na cesty do zahraničí, Osobní a rodinné finance

R

Dobrý den, chci kreditní kartu pouze na zapůjčení auta v zahraničí, kde neakceptují karty debetní. Existuje nějaká taková kreditka, kterou bych mohl využívat pouze na toto a u které bych opravdu nemusel zaplatit jakýkoliv poplatek? Pokud ano, můžete mi prosím popsat, jak postupovat, aby mi případně žádný poplatek nenaskočil? Děkuji za odpověď

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

kreditní kartu bez poplatků nabízí Diners Club, Fio banka, Hello bank, Sberbank a Raiffeisenbank. Více info v našem srovnávači kreditních karet.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

30.3.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani ne do půlky března. Tak dlouho vydrželo analytikům přesvědčení, že úrokové sazby hypoték letos porostou. Prudké šíření koronaviru COVID-19 ale táhne dolů akciové trhy. A s nimi i mezibankovní sazby, od kterých se mimo jiné odvíjí úroky hypoték. Dá se proto čekat, že brzy přijde další vlna zlevňování hypotečních úvěrů.

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

29.3.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

V době, kdy kvůli koronaviru řada lidí přišla o zdroj příjmů z prodeje v kamenných prodejnách, je potřeba najít fungující alternativní cesty. 

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

27.3.2020, Běžný účet, Autor: Petr Jermář

Před volbami nebo při živelných katastrofách a krizích. To jsou chvíle, kdy se nejčastěji setkáte s transparentními účty. Jako například nyní, kdy si je kvůli pandemii koronaviru COVID-19 zřizují instituce, které vyrábí roušky do nemocnic či pro důchodce. Založit si ho ale může každý. Ukážeme vám, kde a jak si ho můžete zřídit.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JS

#9484, Půjčil jsem známému, tak šel do insolvence, Osobní a rodinné finance, 30.3.2020

Dobry den, pujcil jsem znamemu 55 000 Kc. Mel vse vratit do pul roku. Nyni je v insolvenci a nerekl mi to. Nemuzu uz podat pozadavek k soudu, uz je po stanovene lhute. Asi jsem svou naivitou o penize prisel. Dekuji za odpoved.

Dobrý den, ač to tak nevypadá, půjčování peněz je poměrně sofistikovanou činností a určitě ji nelze doporučit neodborníkům (ani na bází "půjčím kamarádům či známému"). Zákon o spotřebitelském úvěru klade na věřitele vysoké požadavky (musíte předem ověřit bonitu dlužníka a přesvědčit se, že bude schopen splácet - jinak může dlužník u soudu napadnout úvěrovou smlouvu pro neplatnost). Dále musíte monitorovat stav dlužníka (jestli nebankrotuje, není proti němu vedena exekuce, jestli nevstupuje do insolvence) a včas se hlásit o svá práva. Je-li váš dlužník v insolvenci a Vy jste včas nepřihlásil svou pohledávku, pak po úspěšně ukončeném osobním bankrotu bude jeho dluh vůči Vám prominut bez náhrady.

AP

#9483, Insolvence a příspěvek na dopravu, Exekuce a insolvence, 30.3.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci a potencionální zaměstnavatel nabízí příspěvek na dopravu. Dojížděl bych osobním automobilem, který mám k dispozici (nejsem majitelem). Bude příspěvek na dopravu vyjmut ze strhávané částky? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, příspěvek na dopravu je součástí vaší mzdy (formou benefitu nebo navýšení mzdy) a spolu se mzdou podléhá insolvenčním srážkám.

M

#9482, Insolvence a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 30.3.2020

Dobrý den, je přeplatek za služby v podnájmu (energie, voda) mimořádným příjmem, který musím odevzdat ins. správci? Když mi je majitel bytu pošle na účet. Jestliže ano, tak kdyby mi majitel bytu o tento přeplatek snížil jeden nájem, tak by bylo vše v pořádku? Děkuji. Nechci se kvůli tomuto dostat do problémů.

Dobrý den, pokud zálohy na energie byly placeny z nezabavitelného minima, pak se nejedná o mimořádný příjem, který by bylo nutné odevzdávat insolvenčnímu správci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9400 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR