Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4597, Lze zaplatit složenku bankovním převodem?

Lze zaplatit složenku bankovním převodem?, Platba

J

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné poslat částku do Německé banky pro instituci, která zaslala složenku s vyplněnými údaji (kromě "Kontoinhaber/Zahler" - což má vyplnit odesílatel). Dotaz zní, jestli mohu pomocí SEPA platby přes internet banking zaplatit tuto složenku člověku, pro kterého byla složenka zaslaná? (Jde o to, že osoba, která to má zaplatit, nevlastní účet). Děkuji za odpověď

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

ano, složenku můžete uhradit i pomocí bankovního převodu (je to výrazně levnější a pohodlnější než platba složenkou). Takto můžete uhradit složenku i za cizí osobu. Nabízí se však otázka, proč byste měl za někoho cizího hradit zahraniční složenku. Dotyčný si může složenku zaplatit sám na poště nebo si zřídit běžný účet zdarma u mnoha bank. Jedno i druhé je záležitost na pár minut. Není důvod, proč by úhrada cizích výdajů měla být delegována na Vás.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

25.1.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypoteční poskytovatelé mají za sebou výjimečný rok. I přes koronavirovou krizi a spoustu omezení si lidé vzali největší objem hypoték v historii a průměrný úrok postupně klesl až na 1,96 %. Jak to ale bude v roce 2021? Podle analytiků letos s tak výhodnými podmínkami počítat nemůžete.

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučila s Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MR

#12690, Jakou zvolit fixaci hypotéky?, Hypoteční poradna, 28.1.2021

Dobrý den, prosím, chci se zeptat na následující dotaz. Máme hypotéku s prémií u ČS a nyní jsme po první 5 leté fixaci s úrokem 1,79% dostali následující nabídku: Fixace na 5 let s úrokovou sazbou 2,09 %, měsíční splátkou orientačně 5 387 Kč a s ponecháním služby Hypotéka s prémií (na konci března 2021 by byla vyplacena první část prémie, orientačně 16 067 Kč). Fixace na 5 a 8 let, s úrokovou sazbou 1,79 % a měsíční splátkou orientačně 5 245 Kč. Fixace na 10 let, s úrokovou sazbou 1,89 % a měsíční splátkou orientačně 5 292 Kč.  Jaká varianta je nejvýhodnější? Děkuji za odpověď, MR

Dobrý den, optimum představuje nejnižší sazba při co nejdelší fixaci. Osobně bych tak zvolil 8 let za 1,79%. Též je možné zvážit 10 let za 1,89% (relativně malý příplatek za 2 roky jistoty nízké sazby navíc). 

Z

#12689, Roční zúčtování daní zaměstnavatelem, Daně, 28.1.2021

Dobrý den, mám len jedného zamestnávatela a nedávno som doštudovala, tudíš, za rok 2020 som zarobila málo a mala by som dostať doplatok z dane. Nechala som si podať daňové priznanie zamestnávatelom, ale nie je mi jasné, či musím ešte niekde zvlášť požiadať o vrátenie na dani, alebo sa o to stará už zamestnávatel? Ďakujem

Dobrý den, provede-li Vám zaměstnavatel roční zúčtování daní, pak zas Vás vyřídí i žádost o vrácení přeplatku (který obdržíte v březnové či dubnové výplatě). 

R

#12688, Refinancování úvěru od Buřinky, Půjčka, 28.1.2021

Dobrý den, je možné převést neúčelový úvěr do Buřinky? Děkuji

Dobrý den, ano, neúčelový úvěr od Buřinky je možné refinancovat u jiné banky klasickou půjčkou

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR