Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #13170, Mám převzít akcie z kuponové privatizace?

Mám převzít akcie z kuponové privatizace?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
27.2.2021 Akcie a investice

Dobrý den, zdědili jsme akcie spol. Equity Holding, kmenové akcie v listinné podobě. Jsou to pozůstatky kuponové privatizace. Notářka nám samozřejmě v dědickém řízení tuto skutečnost nezjistila. Dozvěděli jsme se o nich až z dopisu společnosti Equity Holding, nyní tuším Apollón Holding. Nesdělili nám kolik jsme zdědili akcií a notářka požaduje za dopsání 2 700 Kč. Akcie jsou neobchodovatelné. Na dividendu už asi také nemáme nárok, popravdě ani nevím jak se o ni žádá. Má smysl takové akcie převzít? Děkuji.

Dobrý den,

přijde na to, kolik akcií jste zdědili. Jednotky kusů se vám v rámci dědického řízení za poplatek 2 700 Kč převádět nevyplatí.