Jaké jsou podmínky pro oddlužení a jaká je šance na schválení?

Dobrý den, jsem na mateřské dovolené, mám celkem 4 děti a několik dluhů v exekuci. Pobírám 10 tis. měsíčně. Přítel má slušný příjem, pracuje v Německu a pomohl by mi s oddlužením. Jaké podmínky bych musela splnit, abych měla na oddlužení nárok? Je nějaká šance na schválení? A pokud by žádost zamítli, po jaké době bych mohla žádat znovu? Děkuji a zdravím Vás.

Dobrý den,

díky novele insolvenčního zákona jsou nyní podmínky pro oddlužení od 1/6/2019 velmi mírné. Stačí po dobu 5 let měsíčně splácet cca 2 200 Kč a prokázat "dobrý úmysl a snahu" (odpadla podmínka splatit min. 30% dluhů). Pro 4 vyživované osoby byste potřebovala příjem min. 16 000 Kč, aby Vám mimo nezabavitelného minima (13 905 Kč) zůstávalo 2 200 Kč na splátky insolvence. O osobní bankrot můžete soud žádat zcela bez omezení, ale každá podaná žádost Vás přijde na 4 000 Kč bez DPH. Nemáte-li příjem min. 16 000 Kč, nemá smysl o oddlužení žádat. K Vašim 10 000 Kč by Vám tak přítel přes darovací smlouvu musel přispívat měsíčně 6 000 Kč.