Jak získat hypotéku s kombinovaným příjmem a brigádami? Rady pro vás a vašeho přítele

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s přítelem bychom si chtěli vzít hypotéku. Máme ovšem problém a hledáme řešení. Přítel pracující, čistá mzda 22 000,-. Já jsem student s brigádami, můj měsíční příjem je 15 000,-. Celkem 37 000,- čistého. Je nějak možné získat hypotéku, nebo máte pro nás nějakou radu, jak si hypotéku vyřídit. Nebo zda - li by ji dali pouze příteli? Přemýšlíme o hypotéce 2 000 000,-. Děkuji za odpověď. S pozdravem, Kristýna

Dobrý den,

banka může do příjmu žadatelů o úvěr započítat jen pracovní smlouvy na dobu neurčitou, což brigády obvykle nejsou. Váš přítel ale s příjmem 22 000 Kč měsíčně čistého na hypotéku ve výši 2 mil. Kč na 30 let dosáhne (úrok 2,2-2,4%, měsíční splátka 7 600 - 7 800 Kč). Nezbytně nutné je mít našetřeno z vlastních zdrojů min. 10% z hodnoty nemovitosti  (200 000 Kč při hypotéce 2 mil. Kč), pro lepší úrok ideálně 15-20% (min. 350 000 Kč). Vyplníte-li hypoteční kalkulačku, tak se Vás kolegové pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.