Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7327, Mám šanci získat hypotéku?

Mám šanci získat hypotéku?, Hypoteční poradna

A

Dobrý den, lze úspěšně žádat o hypotéku čerstvě po zkušební době (4 měsíce) s dobou neurčitou?Nevyžadují banky alespoň půl roku? Děkuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

máte-li po zkušební době a pracoval-li jste již někde před nástupem do současného zaměstnání, pak není problém. I pokud jste dříve nikdy nepracoval, zkusil bych o hypotéku požádat (ale Vaše bonita bude samozřejmě nižší a možný úrok vyšší). Doporučuji kontaktovat naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří se pokusí najít pro Vás nejvhodnější řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

3.6.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Skoro 2,5 bilionu korun. Tolik dohromady dluží obyvatelé České republiky. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. A i když podle těchto dat objem nesplacených dluhů oproti loňsku klesl, pravděpodobně se to brzy změní.

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

1.6.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani koronavirus nás nezastaví! Přesně to si mohou říct poskytovatelé hypoték na českém trhu. Jen v dubnu uzavřeli víc než 6 700 nových smluv a klientům půjčili téměř 18 miliard korun. Tedy o 3 miliardy víc než loni stejnou dobou.

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10312, Insolvence a deponování srážek ze mzdy, Exekuce a insolvence, 3.6.2020

Pokračování dotazu č. 10307: Dekuji za odpoved a chci se jeste zeptat. Insolvencni spravce mi ale rikal, ze pokud nedojde ke schvaleni insolvence, tak veskere finance jsou moje a ze zamestnavatel mi nic strhavat nemuže jelikoz nevi ani kolik atd. Ze se finance deponuji zamestnavatelem pouze pri exekuci.

Dobrý den, to je pravda. Pokud si deponování srážek ze mzdy nevyžádal exekutor ani insolvenční správce, zaměstnavatel sám od sebe Vám peníze zadržovat nesmí (může, resp. musí tak činit pouze na žádost oprávněné osoby, nikoliv ze své vůle). 

MM

#10311, Nechtějí mi vzít dítě do školky, Osobní a rodinné finance, 2.6.2020

Dobrý den, po otevření školek 25.5. jsme ukončili ošetřovné a dali syna do školky a oba začali s manželkou pracovat. Dneska mne že školky volali, ať si syna vyzvedneme, že při opakovaném měření teploty má 37,5 a že takhle je jeho účast ve školce nepřístupná. A ať je aspoň týden doma. Doma jsme mu zvýšenou teplotu nenaměřil. Co máme teď dělat? Doktorka nám řekne, že mu nic není, ve školce ho nechtějí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, podobná opatření mají všechny školky. Každé ráno se dětem měří teplota a stačí aby se dítě pozvracelo (protože mu třeba nesedl oběd) či zakašlalo a je odesláno na několik dní domů. Osobně mi to přijde v době po krizi koronaviru jako velmi rozumné preventivní opatření, kdy výměnou za respektování těchto pravidel jsme se mohli vrátit zpět k normálnímu životu (školky znovu otevřely). Pokud doktorka dítě neuzná nemocným, pak v práci čerpejte dovolenou či neplacené volno. Ano, není to dokonalé řešení, ale máme za sebou těžkou krizi, HDP letos přijde možná o 10% a každý musí snést tato omezení a nepohodlí, abychom se společně dobrali zdárného konce.

A

#10310, Banka nechce vrátit peníze zaslané na špatný účet, Platba, 2.6.2020

Dobry den preji, zkusim napsat dotaz, budu rad kdyz mi nekdo odpovi, poradi. Podal jsem v CS vyzvu neopravnenemu prijemci platby (formular, stahnul, vyplnil, poslal doporucene.), po mesici jsem se tedy zeptal kdy dostanu odpoved na moji vyzvu. K prekvapeni jsem musel jeste poslat kopii podaciho listku, tak jsem ho poslal. Bavime se o lednu, resp. pisu o lednu 2020. Od te doby si pisu s nejakou zenskou od teamu ombudsmana CS a je uz cerven 2020 a odpoved nemam. Mimo protokol mam nekdy dojem, ze si z lidi delaji srandu. Komunikaci mam mailovou. Vysledek by mel byt, ze dostanu odpoved, ze majitel uctu neopravnene prijate platby nereaguje (nebo cokoliv) od KB. Pak bych mohl pozadat o sdeleni info o majiteli uctu v KB za poplatek 300 Kc plus DPH. Odpoved od KB nemam, tedy nemuzu pozadat o info o majitelu uctu. CS mi pise, ze mi nemuzou pomoci, protoze oni odeslali moji vyzvu KB (kopii mam). Co jeste muzu udelat vic? V pripade ze mi KB odesle odpoved, ze majitel uctu neopravnene prijate platby nereaguje (podam zadost o sdeleni ident. udaju a dolozim svoji chybu, meli by mi to vydat, poslat). Ale jak a komu si postezovat na CS ze nepomuze mne jako klientovi? Popravde, jejich odpovedi jsou usmevne. Doslova, ze nemuzou nic udelat, jen pozadali KB o doruceni moji vyzvy. Tak nechapu proc CS nevadi, ze KB na oficialni zadost nereagovala. Mi to pak prijde, ze jako klient CS jsem jim volnej, protoze mi ani nenapisou, ze KB nereaguje. Dyt jsou to moje penize, ktere mi oni jako spravuji.  Poradte, komu si stezovat na CS. Fakt jen CNB a treba Cerne ovce? Od prosince 2019 do cervna 2020 nemam odpoved, abych mohl pozadat o info o majiteli uctu a pak to doresit. A je fakt jedno o jakou sumu jde, prece vyssi princip zakona mravniho. 

Dobrý den, banky nejsou oprávněny komukoliv brát peníze z účtu (nemohou stornovat vaši platbu, kterou jste omylem odeslal na chybné číslo účtu - nemohou vám tyto peníze vrátit). Banka Vám může pomoci pouze tak, že na Vaši žádost oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, musíte ho žalovat pro bezdůvodné obohacení.  Stěžovat si ČNB či případ posílat do Černých ovcí je zbytečné, protože banka Vám opravdu nemůže více pomoci. Je to jako kdybyste si koupil nové auto, zaparkoval ho omylem do sousedovy garáže, soused Vám auto odmítl vydat zpět a Vy byste chtěl po prodejci aut, aby to za Vás řešil. Prodejce aut nemůže přijít vypáčit sousedovi garáž a auto Vám vrátit (ani není oprávněn řešit spor, jestli jste auto vydal sousedovi omylem či dobrovolně) - toto vše musíte řešit Vy soudní cestou.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR