Jaké jsou mé šance na získání hypotéky bez vlastních prostředků?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli bych mela nejakou sanci dostat hypoteku. Je mi 33, jsem rozvedena a mam 2 deti. Byt stoji 1 350 000 Kč a vlastni prostredky bohuzel nemam. Mam uver na 350 000 Kč,na ktery mam splatky 5 100 Kč mesicne a momentalne bydlim u rodicu, tudiz neplatim najem za bydleni. A prijem je prumerne 21 000 Kč mesicne. Dekuji za odpoved

Dobrý den,

obávám se, že za těchto okolností na hypotéku bohužel nedosáhnete. Od 4/2017 banky nemohou půjčit více než 90% z hodnoty kupovaného bytu, tedy zájemce o hypotéku musí z vlastních úspor uhradit min. 10% z ceny nemovitosti (ve Vašem případě 135 000 Kč + další 4%/54 000 Kč na úhradu daně z nabytí nemovitosti, splatné do 3 měsíců od vkladu na katastru).

Druhou komplikací je Váš současný spotřebitelský úvěr 350 000 Kč s měsíčními splátkami 5 100 Kč (přesně tolik byste měsíčně splácela na hypotéku ve výši 1,35 mil. Kč na 30 let). Při čistém příjmu 21 000 Kč Vám na živobytí zbývá jen 15 900 Kč, což při velmi skromném živobytí jen tak tak vystačí na dvě děti. Prostor pro další splátku ve výši 5 000 Kč zde bohužel není. Zbylo by Vám jen 10 900 Kč a z toho byste sebe a dvě děti neuživila (jen na měsíční provoz bytu počítejte cca 5 000 Kč za fond oprav, správu domu, energie, vodu, teplo a internet).