Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15298, Měla jsem exekuce a potřebuji hypotéku

Měla jsem exekuce a potřebuji hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prosím Vas laskavě o nějaké vhodné řešení. Jak byste postupovali v této mé situaci, abych si mohla koupit pozemek, který jsem si sháněla 3 roky. Po 13 letech mě opustil přítel. Našel si milenku, neřekl mi to. Věděl jak pečlivě jsem se starala a bylo mu to blbé, protože jsme plánovali dokonce potomka. A on mi za zády chodil ještě jinam. Potom jsem náhodou na to přišla, neboť začal chodit později domu. Ale nic jsem mu neřekla. A najednou přišel, že se se mnou rozešel. Jsem zdravotník, tak jsem si říkala, že se nesmím stresovat, abych si nerozbila ještě více své zdraví. Ale nemohla jsem to hned unést a tak mi vypověděly službu ruce a postupně jsem je přestala ovládat. Také jsem skončila v nemocnici na 10 a půl měsíce. V nemocnici se mi zdraví rychle zhoršilo, tak mě nakonec mamka vzala k sobě domů a nechala mě ať se dám doma do pořádku. A také abych si dala ještě do pořádku svůj život. Když jsem přišla z nemocnice, přihlásila jsem si nové trvale bydliště u mamky. A šla se zeptat pochůzkou na zdravotní pojišťovnu a všude kde jsem mohla jsem si šla pozjišťovat, jestli mi někde nevznikl nějaký dluh, abych si to vše dala do pořádku. Dluh jsem měla nějaký na VZP, tak jsem jim řekla co se mi přihodilo a oni mi dluh odpustili. Potom jak se vše zase propojilo a začala mě také chodit pošta jsem zjistila ještě nedoplatek na povinném ručení. To jsem obratem uhradila. A také mi přítel jak měl doma milenku a já byla v nemocnici vyhodil auto na ulici před garáž a někomu se to tam nelíbilo a dostala jsem také pokutu asi 3 500 Kč. Tyto všechny věci jsem ihned s dotyčnými lidmi řešila a vše vyrovnala Take jsem zjistila, že za těch 10 a půl měsíce se z toho staly exekuce. Tak jsem volala i pánům exekutorům, abych se jim omluvila. Všichni to přijali a požádala jsem je také o doklady o ukončení exekuce a ty jsem si uschovala. Potom jsem si zařídila práci, můj otec mě zaměstnal v zubní laboratoří jako obchodního zástupce. A já začala prodávat do zubních laboratoří technikům materiály na výrobu protetiky. Po 3 letech jsem si začala zařizovat bankovní půjčku. Chtěla jsem si postavit malý domeček a sehnala jsem i pozemek. Abych nebyla závislá nikdy na pronájmu a také se již nemusela nikdy stěhovat k jakémukoli muži a tam mu dělat sluhu. Měla jsem strach, že by se to mohlo někdy zopakovat. V bance mi pomohli, podepsala jsem také elektronicky půjčku na nákup pozemku a výstavbu. Hypotéku pohotovostní - předschválenou. Vše mi pan poradce pomohl zařídit. Věnovali jsme se tomu společně od srpna minulého roku. A banka vše povolila. Když už bylo jednání o půjčce v poslední fázi a banka to začala zpracovávat. Najednou mi pan poradce volal, že banka zjistila, že tam mám z období kdy jsem se dostala do nemocnice a opustil mě přítel exekuce a záznamy v rejstříku. Nyní bych Vas moc chtěla požádat o přesnou nějakou radu. Jestli byste nějakou měli, ten úvěr potřebuji, neboť také bydlím v dětském pokojíčku 7,70m2. A musím si zařídit nějaké menší své zázemí. Chtěla jsem požádat, jak by tohle se nějak vhodně nechalo u vás zařídit, pokud by mi banka půjčku neschválila. Do banky jsem napsala čestné prohlášení, že jsem nevěděla, že mám záznam v rejstříku. Že jsem nikdy žádný dluh nikde neměla. A tak že jestli by na mě mohli pohlížet jako na seriózních člověka a přimhouřit nade mnou oči a půjčku mi povolit. Dále jsem bance doložila výpis Solus, Cee, potvrzení o hospitalizaci, výpis z BRKI A NRKI. Vše mám dva roky v pořádku. Jen mi vznikly ty záznamy před těmi 36 měsíci. Prosím vás o pomoc a radu jak bych to mohla popřípadě řešit, když by mi banka tu půjčku neschválila, neboť si nemohu dovolit přijít o ten pozemek a hlavně si bydlení musím zařídit, neboť jsem v tak malém pokojíčku a také tu i pracuji i zatím spím, že to není vhodné pro můj život ve 46 letech. Děkuji vám, s pozdravem a přeji pěkný večer.

Dobrý den,

a nebylo by lepší si nejprve dát život do pořádku a teprve po té řešit hypoteční úvěr, koupi pozemku a stavbu (poměrně stresové záležitosti)? Pronajměte si menší byt, abyste měla klid na práci z domu a žila trochu pohodlněji. Běžte si třeba občas zasportovat nebo se jen projít přírodou a relaxovat. Ke šťastnému životu není nutné vlastnit nemovitost na úvěr.

Zatímco u VZP se Vám podařilo po vylíčení nešťastného života dojednat prominutí dluhu, u bank toto fungovat nebude (zejména při žádosti o půjčku). Do banky musíme pro peníze přijít jako sebevědomý a bonitní klient, se kterým bude radost pracovat a ve kterém banka uvidí potenciál pro business. Nemůžete tam přijít se slovy "mám mizerný život, přítel mě opustil, bydlím u rodičů, měla jsem exekuce, a proto potřebuji půjčit peníze" (banka není charita a při půjčování peněz musí dodržovat obezřetnostní pravidla, Zákon o spotřebitelském úvěru, atd. - nemohou půjčit peníze nedostatečně bonitnímu klientovi).

Banky obvykle přihlížejí pouze k záznamům mladším 5 let (BRKI, NRKI, SOLUS, exekuce, insolvence). Doporučuji tak žádat o úvěr nejdříve za 4-5 let po poslední delikvenci.