Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14982, Mohu doplatit svou část hypotéky?

Mohu doplatit svou část hypotéky?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s bývalým manželem máme dům v podílovém spoluvlastnictví (nikoliv SJM), ve kterém bydlí on. Na domě vázne hypotéka na nás oba. Je možné, abych doplatila pouze svou část hypotéky? Bývalý manžel mne odmítá vyplatit, prodat dům rovněž nechce, neplatí mi ani nájemné za výlučné užívání. Já sama na vyvázání manžela nemám prostředky. Proto se ptám na možnost doplacení své části hypotéky. Děkuji

Dobrý den,

pro banku jste úvěrovým partnerem Vy a manžel dohromady, ručíte za hypotéku společně a nerozlučně. Není tedy možné, abyste doplatila 50% a nechala se vyvázat (neboť ručíte za 100% úvěru). Doporučuji náš článek Převod hypotéky a Hypotéka a rozvod.