Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8146, Mohu odstoupit od smlouvy na refixaci sazby?

Mohu odstoupit od smlouvy na refixaci sazby?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
27.11.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, v lednu 2020 mi vyprší současná fixace mého hypotečního úvěru. Již v březnu tohoto roku jsem se s bankou písemně dohodl na nové úrokové sazbě (fixace na 5 let), která má tedy začít platit v lednu. Jelikož se od té doby úrokové sazby poměrně výrazně snížily, rád bych se s bankou dohodl na snížení dohodnuté sazby. V případě, že banka žádnou nižší sazbu nenabídne, mohu od smlouvy odstoupit a zařídit si refinancování u jiné banky? Předem děkuji za informaci.

Dobrý den,

bez sankce můžete odstoupit od smlouvy do 14 dnů od jejího podpisu. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše podrobně proberou, propočítají možné sankce a výši úspory a doporučí nejvhodnější řešení.