Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5065, Mohu ručit svým dětem za hypotéku?

Mohu ručit svým dětem za hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu. č 5064: Dobrý den, dětem byla zamítnuta hypotéka. Můžu ručit já jako matka? V registrech jsem čistá ,ale mám taky hypotéku a půjčky a zbývá mi jen životní minimum? Domek mám taky zastavěný. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ručit za hypotéku může Vašim dětem kdokoliv (rodina či cizí). Nicméně ručitel musí mít dostatečný příjem, aby v případě potřeby mohl sám úvěr (za který ručí) splácet. Zbývá-li Vám jen životní minimum (a sama již splácíte půjčky a hypotéku), z čeho byste chtěla splácet úvěr dětí? Máte-li domek již zastavený za svoji hypotéku, nelze jim ručit za hypotéku dětí.

Ani v případě dostatečného příjmu a nezastavěného RD bych Vám ručení dětem za hypotéku nedoporučil. V případě nenadálých události byste skončili "na ulici" všichni, to je velké riziko.