Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13313, Navýšení hypotéky nebo americká hypotéka?

Navýšení hypotéky nebo americká hypotéka?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Zdravím, mám už 2,5 roku hypotéku. Odhadní cena byla 1 511 000 Kč (zbývá doplatit 1 320 000 Kč). Nyní však ceny nemovitostí stouply a ceny se v lokalitě pohybují již od 2 200 000 Kč a výše. K tomuto závazku mám ještě úvěr od Zonky na 440 000 Kč a rád bych se tohoto úvěru nějak zbavil. Napadlo mě si vzít druhou hypotéku na byt nebo navýšit stávající a tím doplatit úvěr a splácet již jen hypotéku. Popravdě vůbec netuším, zda je něco takového možné. Popřípadě, co byste mi poradil jiného. Příjmy mám velice dobré. Díky moc předem za odpověď.

Dobrý den,

jednou nemovitosti můžete ručit za hypotéky pouze u jedné banky. Stávající banku můžete požádat o navýšení úvěru (banky půjčují část peněz k hypotéce neúčelově za cenu účelového úvěru). Nebo si u stávající banky sjednáte americkou hypotéku (vyšší úrok). Banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (v případě americké hypotéky by LTV bylo nižší).