Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #10311, Nechtějí mi vzít dítě do školky

Nechtějí mi vzít dítě do školky, Osobní a rodinné finance

MM

Dobrý den, po otevření školek 25.5. jsme ukončili ošetřovné a dali syna do školky a oba začali s manželkou pracovat. Dneska mne že školky volali, ať si syna vyzvedneme, že při opakovaném měření teploty má 37,5 a že takhle je jeho účast ve školce nepřístupná. A ať je aspoň týden doma. Doma jsme mu zvýšenou teplotu nenaměřil. Co máme teď dělat? Doktorka nám řekne, že mu nic není, ve školce ho nechtějí. Děkuji za odpověď.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

podobná opatření mají všechny školky. Každé ráno se dětem měří teplota a stačí aby se dítě pozvracelo (protože mu třeba nesedl oběd) či zakašlalo a je odesláno na několik dní domů. Osobně mi to přijde v době po krizi koronaviru jako velmi rozumné preventivní opatření, kdy výměnou za respektování těchto pravidel jsme se mohli vrátit zpět k normálnímu životu (školky znovu otevřely). Pokud doktorka dítě neuzná nemocným, pak v práci čerpejte dovolenou či neplacené volno. Ano, není to dokonalé řešení, ale máme za sebou těžkou krizi, HDP letos přijde možná o 10% a každý musí snést tato omezení a nepohodlí, abychom se společně dobrali zdárného konce.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

15.7.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Našetřit si třeba na dovolenou a přitom ochránit peníze před inflací? Na něco takového můžete v nejbližší době zapomenout. Úroky na spořicích účtech i termínovaných vkladech totiž dál klesají. Jen málo jich v současnosti dosáhne alespoň na 1 %. A podle všeho se situace jen tak nezlepší.

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

14.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nakoupit akcie není nic těžkého. Stačí si zařídit obchodní účet u banky, případně využít některou z populárních online obchodních platforem. Po vytvoření obchodního účtu si na něj stačí poslat počáteční investiční kapitál – a můžeme začít obchodovat. Teprve teď ale začíná to pravé finanční dobrodružství – co za tituly nakoupit? 

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

13.7.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisíce korun.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#10707, Budu platit daň z prodeje nemovitosti?, Daně, 16.7.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu platit daň z příjmu při prodeji bytu, který jsem koupila před 8 lety a celou tu dobu jsem v něm bydlela a měla tam i trvalý pobyt. Tento byt chci prodat, je ve třetím patře a ze zdravotních důvodů potřebuji koupit byt v nižším patře. Nový byt je ve zvýšeném přízemí. Po prodání, peníze, které za byt dostanu, budu investovat do druhého bytu, kam se i přestěhuji a budu tam mít trvalé bydliště. Musím i tak zaplatit daň z příjmu, když tyto peníze použiji na koupi druhého bytu k mému bydlení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, daň z příjmu z prodeje bytu platit nebudete, neboť splňujete podmínky pro osvobození (nemovitost vlastnit min. 5 let, 2 roky v této nemovitosti bydlet či peníze z prodeje použít do 1 roku na řešení svých bytových potřeb). Pro osvobození od placení daně stačí splnit jednu podmínku (Vy splňujete všechny 3 podmínky).

V

#10706, Odstoupení od smlouvy, Hypoteční poradna, 16.7.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně zrušení hypotéky. Smlouvu jsme podepsali 29.5. Během 14 dní spadla úroková sazba u jiné banky o půl procenta, tudíž jsme si mysleli, že smlouvu bez udání důvodu zrušíme. Zrušení jsme poslali mailem 12.6. s oběma podpisy. Banka po nás přesto chce 3% z nevyčerpané částky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dle smluvních podmínek většiny bank se výpověď úvěrové smlouvy podává druhé stráně výhradně písemnou cestou (sepsání výpovědi na pobočce nebo doporučený dopis). Pravděpodobně tak nestačilo poslat email. I z těchto důvodů (propad úrokové sazby, atd.) doporučuji hypotéku vždy řešit za asistence hypotečního poradce, který by Vám s těmito záležitostmi odborně poradil.

#10705, Vysoký poplatek předem za nebankovní půjčku, Podvod, 16.7.2020

Dobrý den, chtěl jsem si vzít půjčku, ale nejdříve jsem musel zaplatit 12 000 Kč poplatek, což jsem zaslal na účet. Hned jak jim to přišlo, zaslali mi smlouvu, kterou jsem podepsal a hned jim ji poslal zpátky přes email s tím, že ve smlouvě je psáno, že půjčka bude vyplacena investorem do 20 dnů. Už je to 22. den a půjčka žádná nepřišla. Co mám teď dělat? Mám podat trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jedná se o klasický podvod, kdy Vám někdo slíbí půjčku, práci či cokoliv jiného za vysoký poplatek placený předem, peníze od Vás vybere, ale slíbenou službu neposkytne. Na pachatele podejte trestní oznámení a pro příště si pamatujte: 1) Za sjednání půjčky dnes poplatky účtuje málokdo (a už vůbec ne předem a v této výši). 2) Na půjčování peněz máme přes 30 bank (nikdy si nepůjčujte peníze u takto nesolventních nebankovních poskytovatelů půjček). Ani po podaném trestním oznámení totiž není šance na vrácení peněz velká. Podvodník se bude bránit, že vaši žádost důkladně za poplatek posoudit a zhodnotil, že nejste dostatečně bonitní, a proto Vám půjčku nemohl poskytnout. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 700 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR