Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14934, Nejlepší běžný účet pro podnikatele a férové podmínky

Nejlepší běžný účet pro podnikatele a férové podmínky, Běžný účet

29.7.2021 Běžný účet

Dobrý den, jsem poměrně nespokojená se službou své banky a uvažuji o změně. Týká se to běžného účtu včetně euro-účtu a pracovního účtu jako OSVČ a možná i nějakého spoření. Ráda bych k bance, která si dává záležet v otázkách udržitelnosti a férovosti podnikání. Zatím se mi při hledání trochu vyloupla Moneta, ale ta je součástí PPF, takže co do férovosti nepřichází v úvahu. Máte pro mě radu? Díky předem.

Dobrý den,

dobré podmínky pro běžný účet (vedení zdarma bez podmínek) nabízí Equa bank či mBank. Co přesně myslíte udržitelností a férovostí podnikání ve vztahu k výběru vhodné banky? Banky mohou podnikatele podpořit např. běžným účtem bez poplatků. Pod podporou férovosti podnikání si představuji, že banka nabídne např. bezpoplatkový účet všem podnikatelům bez rozdílu. Stejný přístup ale není možný v případě půjček, které nejsou a nemohou být nárokové. Zde se každému měří jiným metrem dle jeho rizikového profilu.

Moneta Money Bank není součástí PPF (PPF v ní pouze drží největší podíl, necelých 30%, a chtěla by prohlasovat fúzi s Air Bank).