Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5167, Nespokojenost s Oberbank

Nespokojenost s Oberbank, Banka

PM

Vážený pane Jermáři, dovoluji si Vás kontaktovat jako odborníka na finanční trh. Rád bych Vás seznámil s nekalými praktikami bankovního domu Oberbank, které jsou zjevně zaměřené na obohacení a cílenou likvidaci, bez jakéhokoliv zájmu minimalizovat škody. Pokud byste měl zájem o tyto podklady a informace, budu velmi rád, dojde-li k jejich zveřejnění. Arogance vůči klientům a opovrhování klienty, zvláště pak českými, jejich diskriminace oproti klientům německým je neúnosná, což na spravedlivý finanční trh v žádném případě nepatří. Budu Vám vděčen, pokud bychom se mohli spojit i telefonicky. Jde o kauzu velmi složitou, která je již předána české i německé policii, rád bych Vás seznámil i s reakcí pracovníků banky, jde zde již i o vyhrožování a pomluvy. Z celé kauzy je mi opravdu smutno, zvláště pak s ohledem na současnou složitou dobu - vůbec nejde o banku, která je "trochu jiná", jak se uvádí v jejím mottu, jsou to opravdu arogantní lumpové, kteří se jen smějí slušným lidem do očí.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

na trhu máme přes 30 bank. Nejste-li spokojen s přístupem Oberbank, není nic snazšího než přejít ke konkurenci. Je skutečně z čeho vybírat. Některé banky nabízejí vyšší úroky na spoření, jiné levnější úvěry. Další cílí na firemní klientelu či mají rychlejší platební styk se zahraničím. Cítíte-li se poškozen či Vám byla způsobena škoda většího rozsahu, určitě má smysl věc eskalovat dohledovému orgánu nad bankami (ČNB) či podat trestní oznámení Policii ČR. Pokud se však jednalo pouze i arogantní chování pobočkových pracovníků, je mnohem jednodušší změnit banku. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Státní garance za hypotéky

Státní garance za hypotéky

8.11.2018, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Praha by měla potřebným ručit za hypotéky – recept TOP 09 na řešení bytové krize v hlavním městě. Proč to není dobrý nápad? Pojďme si společně připomenout jeden ze spouštěčů poslední finanční krize.

Zodpovědné půjčování aneb jak neskončit v dluhové pasti

Zodpovědné půjčování aneb jak neskončit v dluhové pasti

4.11.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Život na dluh je běžná věc. Půjčky jsou snadno dostupné, tak proč si nepůjčit na lepší telefon, větší televizi nebo na exotickou dovolenou? Jenomže pokud své touhy neuhlídáte, mohou vám půjčky a jejich splátky přerůst přes hlavu. Jakmile se ocitnete v bludném kruhu dluhové pasti, hledejte rychlou cestu ven.

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

29.10.2018, Banka, Autor: Jan Budín

Mojmíra Hampla a Vladimíra Tomšíka vystřídá v radě ČNB Aleš Michl a Tomáš Holub. Oběma viceguvernérům končí v listopadu druhé funkční období. Jakou roli hraje centrální banka v ekonomice?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#5449, Mám šanci získat hypotéku?, Hypotéka, 15.11.2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně hypotéky. Zda žádat sám a nebo se svojí ženou. Každý máme svůj účet a kdysi dávno jsme si vzali spotřebitelský úvěr každý zvlášť, ale pak si to žena dala vše na sebe. Má tam asi 200 tis. a já nějakých 18 tis. Teď už mám lepší práci ohledně výplaty. Máme dohromady asi 50 tis. měsíčně a k tomu vlastni pozemek. Vše řádně splácíme. Máme nějakou šanci na hypotéku? Nebo je prioritou splatit úvěr? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, všechny Vaše úvěry nemohou být vyšší než 9 násobek ročního příjmu (5,4 mil. Kč). Zároveň měsíční splátka nemůže převýšit 45% měsíčního příjmu (22 500 Kč). Spotřebitelský úvěr sám o sobě nevadí, ale snižuje Vám bonitu, resp. limity měsíční splátky a celkovou výši hypotéky. Dlužíte-li na spotřebitelském úvěru 218 000 Kč, pak Vám banka může dát hypotéku max. 5,182 mil. Kč. Splácíte-li měsíčně např. 5 000 Kč, pak Vaše max. možná splátka hypotéky bude 17 500 Kč. O hypotéku se spíše vyplatí žádat společně, neboť dohromady budete mít vyšší příjem (budete více bonitní). Kontaktujte naše hypotéční specialisty zde prostřednictvím hypo formuláře a uděláme Vám nabídku přímo na míru!

K

#5448, Hypotéka a insolvence, Hypotéka, 15.11.2018

Dobrý den, chtěli bychom si vzít příští rok s přítelem v létě hypotéku. Měli bychom ušetřeno 20% z celkové částky. Je možné, že by nám hypotéku dali, když je přítel v insolvenci, kterou doplatí letos v listopadu předčasně po roce a půl? Přítel by bylo pouze spolužadatel. V insolvenci neskočil kvůli bankovním půjčkám, ale z dluhu na VZP, MHD, pojištění auta atd. Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, banky obvykle nepůjčují lidem dalších 4-5 let od momentu doplacení insolvence. Nezáleží na důvodu insolvence (jestli to byly půjčky nebo jen nezaplacené zdravotní pojištění) ani na roli žadatel/spolu-žadatel (oba musí projít stejným skóringem).

E

#5447, Předplacená karta nefunguje, Banka, 14.11.2018

Dobrý den, mám bankomatní kartu (karetní peněženka Mastercard). Chtěl jsem se dnes podívat na zůstatek v bankomatu ČS, ale vždy mi vyjela stvrzenka, na které je psáno "transakce neprovedena opakujte prosím později nebo využijte nejbližší uvedený bankomat ČS, a.s děkujeme vám". Transakci nelze provést ani u jiných bankomatů. Nelze ani vybrat hotovost, nic. Nejde provést žádná transakce. Chtěl jsem se zeptat, co je špatně.

Dobrý den, karta může být zablokována či má jiný technický problém. Kontaktujte provozovatele Vaší předplacené platební karty. Do budoucna doporučuji zrušit předplacenou kartu a přejít na klasický běžný účet s debetní kartou. Equa bank toto nabízí zdarma a bez podmínek. Z pohledu uživatelského komfortu je přechod z předplacené karty na běžný účet jako přesedlání z Trabantu do moderního auta. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5400 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR