Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5167, Nespokojenost s Oberbank

Nespokojenost s Oberbank, Banka

PM

Vážený pane Jermáři, dovoluji si Vás kontaktovat jako odborníka na finanční trh. Rád bych Vás seznámil s nekalými praktikami bankovního domu Oberbank, které jsou zjevně zaměřené na obohacení a cílenou likvidaci, bez jakéhokoliv zájmu minimalizovat škody. Pokud byste měl zájem o tyto podklady a informace, budu velmi rád, dojde-li k jejich zveřejnění. Arogance vůči klientům a opovrhování klienty, zvláště pak českými, jejich diskriminace oproti klientům německým je neúnosná, což na spravedlivý finanční trh v žádném případě nepatří. Budu Vám vděčen, pokud bychom se mohli spojit i telefonicky. Jde o kauzu velmi složitou, která je již předána české i německé policii, rád bych Vás seznámil i s reakcí pracovníků banky, jde zde již i o vyhrožování a pomluvy. Z celé kauzy je mi opravdu smutno, zvláště pak s ohledem na současnou složitou dobu - vůbec nejde o banku, která je "trochu jiná", jak se uvádí v jejím mottu, jsou to opravdu arogantní lumpové, kteří se jen smějí slušným lidem do očí.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

na trhu máme přes 30 bank. Nejste-li spokojen s přístupem Oberbank, není nic snazšího než přejít ke konkurenci. Je skutečně z čeho vybírat. Některé banky nabízejí vyšší úroky na spoření, jiné levnější úvěry. Další cílí na firemní klientelu či mají rychlejší platební styk se zahraničím. Cítíte-li se poškozen či Vám byla způsobena škoda většího rozsahu, určitě má smysl věc eskalovat dohledovému orgánu nad bankami (ČNB) či podat trestní oznámení Policii ČR. Pokud se však jednalo pouze i arogantní chování pobočkových pracovníků, je mnohem jednodušší změnit banku. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na stavbu domu

Hypotéka na stavbu domu

21.9.2018, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Málokdo dnes zvládne postavit dům ze svých úspor. Řešením je hypotéka na výstavbu. Jak požádat banku o úvěr a které dokumenty si předem připravit?

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

14.9.2018, Politika, Autor: Jan Budín

ČSSD před komunálními volbami oprášila koncept desátku pro developery, kteří by museli přenechávat část nových bytů obcím pro sociálně slabé. Tvrdě pracovat a splácet hypotéku? Levice Vám k tomu přidá prima sousedy. 

Finanční hříchy mladých

Finanční hříchy mladých

6.9.2018, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

Každá věková skupina se dopouští specifických finančních hříchů. Zatímco senioři nakupují v předváděcích akcích předražené a nepotřebné zboží, čerství absolventi středních škol si po zkušební době nejčastěji kupují auta na úvěr. Proč by tak neměli činit?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#5195, Malá půjčka, Půjčka, 22.9.2018

Dobrý den, mám práci na neurčito s příjmem 19 000 Kč měsíčně. Potřebuji půjčku na opravu auta v hodnotě 5 000 Kč. Půjčí mi banka, i když momentálně nemám na účtu peníze?

Dobrý den, banka vyžaduje pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Pokud toto splňujete, banka Vám určitě půjčí. Určitě není třeba mít na účtu žádné peníze.

PM

#5194, Blokace účtu v zahraničí, Exekuce a insolvence, 22.9.2018

Zdravím vás, máte prosím k názoru zde: https://www.banky.cz/poradna/3059-obstaveni-uctu-v-zahranici/ nějakou praktickou zkušenost či alespoň konkrétní poznatky? Skutečně se jednalo o českého exekutora? Díky

Dobrý den, ano - spravedlnost si Vás skutečně může v dnešním globalizovaném světe najít i v zahraničí. Ukrývat majetek před exekutorem na Slovensku nemá příliš valný význam. Pro pár stokorun Vás samozřejmě nikdo mimo ČR nahánět nebude, ale u větších dluhů zcela jistě ano.

PM

#5193, Euro účet, Běžný účet, 21.9.2018

Dobrý den, mám dotaz ohledně EURO účtu. Jsem student a odjíždím studovat do Polska. Tak by mě zajímalo, u které banky by bylo výhodné si tento účet zřídit.

Dobrý den, běžný účet (jak v EUR, tak v CZK) doporučuji u Equa bank, která nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek. Navíc bezplatné výběry ze všech bankomatů v tuzemsku a v zahraničí jen za 9 Kč. Zvažte, nakolik euro účet potřebujete. Příjem máte pravděpodobně v korunách a výdaje v Polsku budou ve zlotých.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR